этот материал доступен на русском

Глобальна криза через коронавірус збільшила розрив між багатими і бідними - МВФ

08:05, 26 травня 2020
Світ
2406 0
Ілюстрація / REUTERS

Пандемія коронавірусу призведе до зростання нерівності у доходах людей у всьому світі. При цьому глобальна криза майже не впливає на зайнятість людей з вищою освітою.

Про це йдеться у публікації на сайті Міжнародного валютного фонду, передає РБК-Україна.

У МВФ відзначили, що великі епідемії, в тому числі пандемія коронавірусу, збільшили розрив між багатими і бідними. І якщо люди з вищою освітою майже не мають проблем з працевлаштуванням, то громадяни з базовою освітою зіткнулися з труднощами при пошуку роботи.

Читайте такожЕпідемія коронавірусу може загнати у бідність півмільярда людей – звіт ООН

Експерти Фонду оцінювали вплив пандемії на бідність грунтуючись на п'яти основних подіях за останні 20 років - спалахах SARS (2003), H1N1 (2009), MERS (2012), Ebola (2014) і Zika (2016). Відзначається, що негативні ефекти простежуються ще протягом п'яти років після закінчення криз, викликаних світовими епідеміями.

Так званий коефіцієнт Джині - широко використовувана міра нерівності - постійно збільшувався після цих подій. Оцінка заснована на чистих доходах, тобто ринкових доходах після сплати податків і трансфертів.

"Наші результати показують, що нерівність збільшується, попри зусилля урядів щодо перерозподілу доходів від багатих до бідних для пом'якшення наслідків пандемій. Через п'ять років чистий Джині зріс майже на 1,5%", - відзначили в МВФ.

Фахівці Фонду підкреслюють, що уряди країн повинні приділяти особливу увагу запобіганню довгострокових збитків щодо засобів для існування найменш забезпечених верств населення.

"Без енергійних і цілеспрямованих спроб ми, швидше за все, знову побачимо зростання нерівності, яке вже було "однією з найбільш складних і неприємних проблем світової економіки", - цитують автори слова керуючого директора МВФ.

Прогресивне збільшення розриву між багатими і бідними / фото imf.org

Нагадаємо, раніше в ООН спрогнозували історичний рівень безробіття в світі.

Вкрай негативний сценарій на поточний рік щодо бідності оприлюднили і у Світовому банку.

Криза, викликана пандемією коронавірусу, не омине і Україну, стверджують в ЮНІСЕФ.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter