
Ініційована Британією та Францією "коаліція охочих", до якої увійшли країни, готові відправити миротворців в Україну, насправді є політичним театром без реальної користі. Про це пише британська The Telegraph із посиланням на обізнані джерела.
"Нема визначеної військової кінцевої мети або військово-стратегічного планування. Це все політичний театр. [Британський прем'єр Кір] Стармер забіг наперед розмовами про "чоботи на землі", перш ніж він зрозумів, про що говорить, тому зараз ми чуємо менше про це, а більше про реактивні літаки та судна, які легше використовувати і які не потребують базування в Україні", – заявив співрозмовник видання, пов’язаний із британським військом.
Одне джерело, пов’язане з британським Міноборони, описало поточні переговори "коаліції охочих" як такі, що перебувають на ранній стадії. За його словами, зараз ці 30 країн "пізнають одна одну".
"Це політика. У цьому немає ніякого військового сенсу", — сказало інше військове джерело.
За його словами, ані росіяни, ані американці не підтримують створення "коаліції охочих". При цьому переговори в самій коаліції ускладнюються тим, що "ніхто не знає, в чому полягає місія".
"В Україні та навколо неї близько 700 тисяч росіян і понад мільйон українців під рушницею. Що мають робити 10-тисячні міжнародні сили, розташовані на заході країни за 400 км від лінії фронту? Вони навіть не зможуть захистити самих себе. Яка місія? Яка її легітимність? Які правила бойових дій? Як ними керують, забезпечують і розміщують? Як довго вони будуть там і навіщо? Ніхто не знає", – каже співрозмовник видання.
Втім начальник штабу оборони Британії адмірал Тоні Радакін відкинув цю критику, назвавши її "нісенітницею". За його словами, дискусії щодо розміщення миротворців в Україні були "серйозними", а ті, хто кажуть протилежне, просто "не в курсі".
"Коаліція охочих" та миротворці в Україні
Як писав УНІАН, цього тижня в британському уряді заявили, що "коаліція охочих" налічує понад 30 держав, частина з яких готові відправити свої війська в Україну як миротворців після війни. Решта підтримають Україну в інший спосіб.
Які саме країни готові відправити війська в Україну та у якій кількості – питання досі без чіткої відповіді. Миротворчий контингент оцінювався від 10 до 30 тисяч військових.
Також повідомлялося, що до миротворчої місії буде залучено авіацію та флот країн "коаліції охочих".