Касим-Жомарт Токаєв / фото REUTERS

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв дав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження.

Відповідну заяву він зробив під час свого звернення 7 січня.

"Мною дано наказ відкривати вогонь на ураження без попередження. Яка дурість, які можуть бути переговори зі злочинцями та вбивцями. Нам довелося мати справу з бандитами та терористами, підготовленими. Тому їх потрібно знищувати, і це буде зроблено найближчим часом", – заявив він.

За його словами, лише на Алмати напали "20 тисяч бандитів".

"Злагоджена координація дій, боєздатність і звірина жорстокість. Це все схоже на те, що їхньою підготовкою та керівництвом займався єдиний командний пункт", – додав Токаєв.

Він заявив, що Казахстан доведе до кінця операцію проти "бойовиків": "Хто не здасться, буде знищений".

Читайте такожУ Казахстані запровадили критичний рівень терористичної небезпеки: Токаєв зробив заявуПротести в Казахстані: що відомо

У Казахстані з 2 січня проходять акції протесту. Люди вийшли на вулиці міст через підвищення цін на скраплений газ. Громадяни вимагають відставки президента, уряду та виступають проти корупції. Під час акцій правоохоронці застосовують силу до протестувальників, затримано сотні людей.

У зв'язку з акціями протесту президент країни Касим-Жомарт Токаєв прийняв відставку уряду. Тимчасове виконання обов'язків прем'єр-міністра він вирішив передати Аліхану Смаїлову.

Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради безпеки Казахстану. Раду Безпеки очолив Токаєв.

Президент Казахстану звернувся за допомогою до глав держав Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), щоб війська РФ, Вірменії, Білорусі, Киргизстану і Таджикистану направлені в Казахстан на обмежений проміжок часу для "стабілізації та нормалізації обставин".

Вас також можуть зацікавити новини: