Румас очолював білоруський уряд з 18 серпня 2018 го до 3 червня 2020 года / фото Белта

Колишній прем'єр-міністр Білорусі Сергій Румас виступив на підтримку протестувальників і засудив розгін мирних демонстрацій.

Відповідний пост він опублікував на своїй сторінці в Instagram .

«Спостерігаю за ситуацією в Мінську та інших містах Республіки Білорусь, висловлюю співчуття усім постраждалим та їхнім родинам. Те, що відбувається в Мінську, це неприпустимо по відношенню до громадян Республіки Білорусь. Насильство в 21 столітті не повинно бути виправдано, всі винні повинні понести покарання», - написав він.

На думку Румаса, «поведінка органів правопорядку, міліції та ОМОНу є неприпустимою», а «масові затримання учасників протесту є порушенням їх прав і свобод».

«Свобода слова, право на думку, право проводити мітинги - це все закріплено в конституції, це законне право кожного громадянина брати участь в протестах, тим більше протестувальники не порушують законів: не ламають споруди, не грабують магазини, з повагою ставляться до свого міста, вони хочуть лише одного - що б влада їх почула», - підкреслив він.

Румас очолював білоруський уряд з 18 серпня 2018 го до 3 червня 2020 року.

Протести в Білорусі: хронологія

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • У понеділок ввечері протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по людях. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • У наступні дні по всій Білорусі також проходили мирні акції протесту. Силовики жорстоко розганяли і проводили масові затримання, б'ючи людей кийками, застосовуючи світлошумові гранати і гумові кулі. На сьогодні відомо про двох загиблих.
  • В ООН засудили насильство і порушення прав людини в Білорусі, ряд країн закликав Мінськ зупинити насильство.
  • 16 серпня опозиція провела наймасштабніший марш свободи в історії Білорусі, участь в якому взяли понад 200 тисяч осіб. У свою чергу, влада влаштувала в центрі Мінська великий провладний мітинг. За повідомленнями очевидців, на акцію «добровільно-примусово» звозили бюджетників з усієї країни.