США можуть вдарити по російських нафтових доходах без ризикованих "вторинних тарифів". Про це пише коментатор з особливих питань агентства Reuters Г’юго Діксон.
На його переконання, адміністрація Дональда Трампа має ефективніші інструменти тиску на Кремль, ніж введення вторинних санкцій проти покупців російської нафти.
"Трампу не потрібні вторинні тарифи, щоб скоротити доходи Москви, які нині становлять близько 160 мільярдів доларів на рік", — пише Діксон.
Нещодавні заяви Трампа щодо можливості 100% тарифів на імпорт із країн, які торгують з Росією, викликали скепсис на фінансових ринках. Рублі та акції в Росії зросли, а ціни на нафту — впали. Діксон пише:
"Це навпаки тому, що сталося б, якби інвестори справді повірили в серйозність намірів Трампа".
Реалістичний підхід
Замість радикальних заходів, Діксон пропонує дипломатичну стратегію: переконати Індію відмовитися від купівлі російської нафти, одночасно стимулюючи Саудівську Аравію збільшити видобуток, аби уникнути стрибка світових цін.
"Вашингтон має чималий дипломатичний арсенал, щоб домовитися з Делі та Анкарою про вигідну заміну постачань", — зазначає Діксон.
Обмеження цін і санкції на "тіньовий флот"
ЄС вже знизив верхню межу закупівель російської нафти до 47,6 долара за барель, і США можуть піти ще далі. Якщо змусити Індію й Туреччину відмовитися від закупівель, можна досягти цінової межі навіть у 40 доларів за барель, вважає Діксон.
Також він пропонує жорсткі санкції проти всіх суден так званого "тіньового флоту" Росії, що дозволило б посилити контроль за дотриманням цінових обмежень.
"Путін зухвалий, тому виснаження його бюджету може бути недостатнім. Але якщо США справді наростять постачання зброї Україні, а Європа підключиться, використовуючи заморожені 300 мільярдів доларів активів РФ, Кремль може опинитися під надмірним тиском", — підсумував Діксон.
Трамп готує санкції проти Росії
Як повідомляв УНІАН, сенатор США Ліндсі Грем пригрозив російському лідеру Володимиру Путіну значними наслідками, якщо він не виконає умови Дональда Трампа і не погодиться на компроміс щодо України.
"Путін, твоя черга наближається, Дональд Трамп - це Скотті Шеффлер американської політики і зовнішньої дипломатії, і він збирається дати тобі хорошого прочухана", - заявив Грем.
Водночас західні оглядачі не вірять, що на Путіна справив хоч якесь враження ультиматум Трампа і його вимога до Росії укласти мир з Україною протягом 50 днів. Журналісти The Telegraph закликають президента США діяти жорсткіше - як з Іраном.