
Так зване народне ополчення Білорусі може зібрати 100-150 тисяч осіб. У білоруському міністерстві оборони не виключають, що їх чисельність може бути більшою.
"У нас достатньо мобілізаційного ресурсу, який перебуває на обліку в наших військових комісаріатах. Ми провели перевірку і бачимо, що вони не всі будуть задіяні за мобілізаційним планом. Це перш за все ті люди, які вже навчені і вміють володіти зброєю", - цитує міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна видання БелТА.
При цьому він не виключає, що добровольцями можуть стати ті, хто не пройшов військову підготовку, в тому числі і жінки. За його словами, для добровольців передбачені курси підготовки.
"Ми в короткий проміжок часу здатні навчити людей. Як при створенні народного ополчення, так і до створення в мирний час", - підсумував Хренін.
Білорусь у війні проти України - що відомо
У Збройних силах України скептично ставляться до"нового захоплення Києва". За словами командувача угрупованням Сил і засобів оборони Києва генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, безпосередньої загрози столиці немає, але Україна готова до будь-яких ескалацій.
У свою чергу спікер ДПСУ Андрій Демченко заявив, що на кордоні з Білоруссю немає ударного угруповання російських військ, щоб повторити події 24 лютого 2022 року.