У цьому контексті Подоляк згадав Китай / Колаж УНІАН

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган насамперед керується інтересами власної країни. Звільнення Стамбулом полонених Росією командирів "Азова" було приниженням "суб'єктності" Москви і особисто Путіна, вважає радник глави ОП Михайло Подоляк.

Він зазначив, що для Ердогана Путін вже не суперник. 

"Вони не рівня. Тому, мені здається, що Ердоган своїм рішенням щодо "азовців" просто продемонстрував, що він суб'єктний, на відміну від Путіна. Для нього існують тільки інтереси Туреччини, а не інтереси вмираючої країни під назвою "росія". Туреччина показує, що суб'єкта "росія" не існує. Тобто, це суб'єкт, що йде, його не вигідно підтримувати", - висловився радник глави ОП.

У цьому контексті Подоляк згадав Китай: "У Китая те ж саме. Ми бачимо зниження градуса заяв, практично байдуже ставлення до того, що робить і говорить РФ".

Подоляк вважає Ердогана бездоганним у тому, щоб підкреслити нікчемність Путіна. "Але це йому було потрібно не для того, щоб принизити Путіна (він його не розглядає як політичний суб'єкт), це було потрібно, щоб підкреслити суб'єктність самого Ердогана", - зазначив Подоляк.

"Ердоган показав, що є Туреччина, яка сьогодні виглядає інакше, що є Туреччина, яка претендує на конкретні ролі (вона ці ролі вже забрала), є Туреччина, у якої є свій інтерес в Чорноморському регіоні. Ердоган хоче показати, що в акваторії Чорного моря Росія не буде домінувати - ні зараз, ні в майбутньому", - сказав представник Офісу президента.

За словами Подоляка, Росія з військової точки зору сьогодні не представляє ніякої загрози для будь-якої країни НАТО. Ердоган це усвідомив одним з перших.

Зернова угода і звільнення "азовців" - головне

8 липня в Україну повернулися легендарні командири, які захищали завод "Азовсталь" у Маріуполі. Після обміну з РФ у вересні 2022 року вони перебували у Туреччині під протекцією Ердогана. Це було умовою країни-агресора. Але турецький лідер дав добро на їхнє повернення, не повідомивши Кремль.

Пізніше Ердоган схвалив і членство Швеції в НАТО, що стало ще одним ударом "у спину" для Росії, яка помилково вважала Туреччину своїм "союзником".

Все це відбулося на тлі загострення навколо продовження зернової угоди, що дозволяла Україні по безпечному морському "коридору" постачати своє зерно в треті країни. Москва неодноразово використовувала її як важіль для маніпуляцій Заходу.

На думку експерта Романа Світана, турецький флот може стати визначальним фактором для розблокування чорноморських портів України без всяких "зернових угод". 

Вас також можуть зацікавити новини: