Проте бізнес Франції невдоволений виборами, які відбуваються в країні / фото European Union

Рейтинг підтримки президента Франції Еммануеля Макрона впав на шість пунктів до історичного мінімуму в п'ятницю, трохи більше ніж за тиждень до початку двотурового етапу парламентських виборів. Про це пише Bloomberg

"Підтримка ультраправої партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен зросла до 38%, що на два пункти вище, ніж 10 червня, згідно з окремим опитуванням Ifop-Fiducial для радіостанції Sud Radio. Лівий "Новий народний фронт" отримав 29% підтримки, в той час, як очолювана Макроном група "Відродження" залишилася на третьому місці з 22%", - йдеться у матеріалі.

Відомо, що раніше Макрон розпустив Національні збори та призначив позачергові парламентські вибори після того, як його група програла на виборах до Європейського парламенту. Перший тур виборів відбудеться 30 червня, а другий - 7 липня. 

Відео дня

"Моя основна думка полягає в тому, що ми в кінцевому підсумку отримаємо підвішений парламент - в ньому буде три блоки, і жоден з них не хоче працювати один з одним. Це безпрецедентна територія у французькій політиці, тому ми дійсно не знаємо, що станеться", - підкреслила викладач політики в Університеті Кардіффа Марта Лорімер в інтерв'ю Bloomberg Television.

У виданні зауважили, що активність приватного сектору у Франції неочікувано стала повільнішою у червні. Індекс менеджерів із закупівель S&P Global впав до 48,2 з 48,9 - ще нижче 50 пунктів, що свідчить про зростання.

"Вибори налякали бізнес, який занепокоєний зростаючою ймовірністю радикальної зміни уряду", - додали у публікації.

Крім того, французька бізнес-спільнота розкритикувала економічні програми лівих і правих груп. Дослідження аналітичного центру Institut Montaigne зазначає, що передвиборчі обіцянки трьох конкуруючих політичних груп, які беруть участь у виборах, будуть коштувати кожна з них понад 10 мільярдів євро (10,7 мільярда доларів США) на рік лише шляхом видаткової частини бюджету.

"Ми стикаємося з програмами, які, по суті, передбачають лише нові витрати, але не пропонують фінансування заходів, хоча вони є електорально привабливими", - пояснила провідний автор звіту Ліза Томас-Дарбуа.

Водночас окреме опитування, яке опублікували в п'ятницю, свідчить про те, що рейтинг підтримки Макрона впав на шість пунктів до 26%. Це є найнижчим показником за всю серію опитувань, які проводило BVA Xsight для RTL.

Своєю чергою уряд Франції намагався використати економічні занепокоєння навколо Національного об'єднання або приходу до влади лівого альянсу. За словами міністра фінансів Бруно Ле Мера, в разі перемоги Ле Пен країна зануриться в боргову кризу, яка виникла у Великій Британії два роки тому.

Вибори у Франції - останні новини

Як писав УНІАН, претендент у прем'єр-міністри Франції Жордан Барделла виступив проти відправлення французьких військ та далекобійної зброї в Україну, у разі своєї перемоги на парламентських виборах. Проте він зазначив, що Франція й надалі передаватиме Україні боєприпаси. 

Водночас видання Politico проаналізувало, що у Росії глузують з Макрона та Шольца після виборів до Європарламенту. Це сталося через те, що Макрон виступив з ініціативою розгортання західних військ в Україні, тому у Кремлі його поразці на виборах лише зраділи.

Також голова Державної думи РФ В'ячеслав Володін написав у Telegram, що "Макрон і Шольц чіпляються за владу з останніх сил". 

Вас також можуть зацікавити новини: