1 грудня 1991 року Україна проголосила незалежність від Радянського Союзу / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У 1990 році тодішній канцлер Німеччини Гельмут Коль був переконаний, що Кремль ніколи не дозволить Україні стати незалежною, і що він сумнівався в доцільності розширення НАТО на схід. Про це свідчать розсекречені записи останніх років існування Радянського Союзу, передає The Times.

Згідно з відредагованими документами, отриманими з федеральних архівів і опублікованими німецьким журналом Spiegel, помічник Коля записав, що в лютому 1990 року, майже за два роки до розпаду Радянського Союзу, канцлер "міг уявити собі ситуацію, в якій Радянський Союз відпустить країни Балтії". Однак Коль вважав, що "це не може застосовуватися до України".

"Коль помилявся. 1 грудня 1991 року Україна проголосила незалежність від Радянського Союзу, який розпався 30 днів потому. Але оцінка Коля виявилася точнішою в довгостроковій перспективі: Путін сказав президенту Джорджу Бушу-молодшому 2008 року, що "Україна - це не країна", - йдеться в публікації.

Відео дня

Також нагадується, що незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Путін зажадав, щоб НАТО вивело війська і зброю з держав-членів, які приєдналися після 1997 року, а також офіційно відмовилося від обіцянки, що Україні коли-небудь буде дозволено приєднатися. Тоді Альянс відхилив цю вимогу.

З посиланням на дані НАТО зазначається, що держсекретар США Джеймс Бейкер і міністр закордонних справ Коля Ганс-Дітріх Геншер у 1990 році на короткий час уклали офіційну угоду, яка б заборонила будь-яке розширення на схід. У той час як Коль сприяв об'єднанню Німеччини, він не підтримував ідею розширення НАТО на схід.

Вказується, що США дали зрозуміти, що підтримають об'єднання, якщо нещодавно створена німецька держава залишиться членом НАТО. Однак угоду так і не було укладено, і 1997 року Росія визнала, що не може накласти вето на вступ до НАТО колишніх радянських держав.

При цьому у виданні нагадали, що Путін назвав розширення НАТО однією з причин вторгнення в Україну.

Вступ України до НАТО

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що якщо всі країни-члени НАТО підтримуватимуть Україну у вступі, то ніхто не може накласти вето на її членство в Альянсі, особливо Росія, яка не є його членом.

До цього повідомлялося, що одним із пунктів "мирного плану" президента США Дональда Трампа про завершення війни в Україні є те, що Київ нібито має відмовитися від членства в НАТО.

Вас також можуть зацікавити новини: