Протести у Білорусі не припиняються / Фото: REUTERS

Європейський Союз не може виключати ймовірність вторгнення Росії до Білорусі, тому повинен надіслати відповідний сигнал Москві.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс перед зустріччю у Берліні, на якій глави МЗС країн Євросоюзу обговорять ситуацію в Білорусі, пише "Європейська правда".

Він уточнив, що міністри на зустрічі повинні надіслати сигнал Росії, що вона не може вторгнутися у Білорусь. 

Відео дня

"Ми вчора бачили знову заяви про можливі резервні сили, готові до відправки. Цього наразі не трапилося, але ми не можемо виключати цього вторгнення, яке, ймовірно, відбудеться під прикриттям договірних зобов'язань", - сказав литовський міністр. 

За словами глави МЗС Литви, наразі "немає юридичних, військових чи практичних підстав" для військової інтервенції Росії.

"Тому важливо надіслали відповідний сигнал", - зазначив Лінкявічюс, додаючи, що він не бачить підстав для зміни політики ЄС щодо Росії. 

Євросоюз, за його словами, повинен зберігати тиск і санкції, тому що причини, з яких їх було запроваджено, не зникли.

Що відбувається у Білорусі

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
  • За офіційними даними ЦВК, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками.
  • У перші дні протестів були затримані тисячі людей, пізніше багатьом з них призначили адмінарешти.
  • 19 серпня лідери країн ЄС погодилися застосувати санкції проти Білорусі у відповідь на фальсифікацію результатів президентських виборів і застосування насильства до протестувальників. Також вони заявили, що не визнають результати виборів президента Білорусі.
  • Україна приєдналася до заяви Європейського Союзу стосовно ситуації, яка склалася у Білорусі після виборів президента.