Danone і "Юнімілк" оголосили про злиття

12:26, 21 червня 2010
Права споживачів
4 0

Підписали угоду

Компанії Danone і "Юнімілк", великі виробники молочної продукції, підписали угоду про злиття молочного бізнесу Danone в Росії та СНД і "Юнімілка".

Про це УНІАН повідомила прес-служба компанії Danone.

Злиття поширюється на діяльність компаній у Росії, Україні, Казахстані та Білорусі й зачіпає всі молочні продукти, що виробляються ними. Наголошується, що об`єднана компанія стане лідером на ринку молочних продуктів СНД й особливо Росії, де її частка становитиме близько 21% із сильними позиціями в дорогих і швидкозростаючих сегментах.

Оборот нової компанії становитиме приблизно 1,5 млрд. євро (за оціночними даними за 2009 р.). Головою ради директорів стане Андрій БЕЗХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, який зараз обіймає посаду генерального директора "Юнімілка". Операційне керівництво компанією здійснюватиме Філіп КЕГЕЛЬС, головний керівник підрозділу «Молочні продукти» Danone у Східній Європі та Середній Азії.

Наголошується, що Danone контролюватиме 57,5% акцій нової компанії, акціонери "Юнімілка" отримають 42,5%. Угоду буде укладено, в основному, за допомогою внесення активів; частина акцій буде сплачена компанією Danone грошовими коштами. В результаті транзакції чистий борг Danone збільшиться на 1,3 млрд. євро, перш за все внаслідок вартості опціонів "пут", наданих акціонерам "Юнімілка". Ці опціони дадуть їм можливість продати частину або всі свої акції в новій компанії, а Danone зможе збільшити свою частку до 100% у 2022 р. Угода враховуватиметься у визначенні величини прибутку на акцію Danone починаючи з 2011 р.

Угода має бути схвалена відповідними регулюючими органами всіх країн, що задіяні. Остаточне закриття очікується ближче до кінця 2010 року.

Довідка УНІАН. "Юнімілк" – приватна компанія, другий за розмірами бізнесу виробник молочної продукції й дитячого харчування в Росії. Заснована в 2002 році, компанія "Юнімілк" об`єднує 28 виробничих підприємств у Росії, Україні та Білорусі. Продукція компанії реалізується в Росії, Україні, Білорусі та Казахстані. "Юнімілк" володіє ТМ «Простоквашино». У 2009 р. обсяг продажів становив близько 1 млрд. євро (+7% до 2008 р.).

Danone - виробник продуктів харчування. Підрозділи компанії розташовані в 120 країнах на п`яти континентах. Danone володіє 160 виробничими центрами. У 2009 році продажі компанії досягли 15 млрд. євро. Акції Danone котируються на біржі Euronext Paris.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter