Киян закликають відстояти Андріївський узвіз

10:19, 13 квітня 2011
Культура
0 0

Може втратити унікальність

Голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр БРИГИНЕЦЬ заявляє, що після проведення реконструкції Андріївський узвіз може втратити свою унікальність.

Про це йдеться у переданому УНІАН коментарі О.БРИГИНЦЯ.

Депутат Київради переконаний, що проект реконструкції, який планує втілити столична влада, повністю розмиває саму суть вулиці “Андріївський узвіз”.

“Вулиця стане чимось іншим, ніж є зараз, вона аж ніяк не буде мистецькою артерією, улюбленим місцем прогулянок киян і наших гостей”, - зазначає О.БРИГИНЕЦЬ.

За його даними, проект очевидно демонструє, що на узвозі планується звести 6 нових будівель, серед яких: офісний центр (Андріївський узвіз, 10 б), будівля з рестораном, виставковим залом і апартаментами (Андріївський узвіз, 6), 11-поверховий готельний комплекс з паркінгом та ресторанами (Андріївський узвіз, 14-16), а "Замок Ричарда" планується переобладнати під готель.

“Ці забудови та інші проблеми в останньому з варіантів "Концепції реставрації та ремонту забудови, реконструкції інженерних мереж та благоустрою території Андріївського узвозу у Подільському районі Києва" змусили Консультативну раду з питань охорони культурної спадщини його вщент розкритикувати”, - підкреслив депутат.

За словами О.БРИГИНЦЯ, експерти одностайно виступили проти будь-якого нового будівництва на Андріївському узвозі, в тому числі й на тих ділянках, які вже виділені владою під забудову.

“Я шокований пропозиціями щодо так званого благоустрою Андріївського узвозу. Витвір Растреллі перлина узвозу - Андріївська церква - зникне! Тобто, за новобудовами церква перестане домінувати, як свого часу зникла домінація Лаврської дзвіниці через те, що простір схилів обліпили хмарочоси. В голові не вкладається! У Москві панораму Кремля захищають на законодавчому рівні, а в нас нашу гордість ховають за потворними висотками”, - заявив голова комісії Київради з питань культури.

За словами О.БРИГИНЦЯ, основна проблема Андріївського узвозу полягає в тому, що вулиця досі не визнана Міністерством культури пам’яткою містобудування, хоча Головне управління охорони пам’яток давно подало відповідну заявку. На його думку, міністерство зволікає з ухваленням відповідного рішення, щоб забудовники встигли звести свої висотні будинки, а потім вулиці відмовлять у статусі, посилаючись на розташування “бридких новобудов”.

Крім того, за даними О.БРИГИНЦЯ, ще один вагомий недолік проекту реконструкції Андріївського узвозу полягає у тому, що узвіз може перетворитись на транспортну магістраль. На сьогодні проїзд на вулиці заборонений, нагадав він. За даними депутата, у проекті передбачено встановлення не постійного, а динамічного загородження, що дозволятиме рух тим, у кого є спеціальні перепустки. Водночас О.БРИГИНЕЦЬ переконаний, що охоронці пропускатимуть усіх - кого за гроші, кого за перепусткою - від постояльців тих же готелів до VIP-персон, які поспішають з Десятинної на Поділ.

Також, за його даними, проектом передбачено зміну унікального покриття вулиці. “Історики коси на собі рвуть: узвіз вимощений бруківкою за унікальною технологію. Покриття викладене дугою не просто так. Таким чином дощові води стікали у рівчаки на узбіччі і текли донизу, а не залишались калюжами посеред дороги. Ця технологія будівництва нагадує ринви під дахом покрівлі. Прикладів таких вулиць у містах світу не існує, і ми мали б захистити історичну спадщину, розповідаючи про особливості свого міста туристам”, - пояснив О.БРИГИНЕЦЬ.

За його словами, бруківці загрожує небезпека і через прокладення комунікаційних мереж, які, згідно з проектом, мають проходити безпосередньо під дорогою. Водночас, як стверджують експерти, існує інша технологія оновлення труб і кабелів без руйнування покриття дороги, але такий варіант хоч і знімає техногенне навантаження, коштує дорожче.

Окремо О.БРИГИНЕЦЬ звертає увагу на ще одну проблему: сотні вантажівок з будівельними матеріалами і чимало техніки для будівництва нових готелів не лише псуватимуть покриття і екологію, не лише надовго закриють узвіз для туристів, а й сприятимуть збільшенню навантаження на схили.

“Але до сьогодні члени Консультативної ради в очі не бачили ні програми, ні навіть планів укріплення схилів. Таке враження, що ніхто не замислюється над тим, що схили є невід’ємною частиною самого узвозу”, - зазначив О.БРИГИНЕЦЬ.

Крім того, за інформацією О.БРИГИНЦЯ, проект реконструкції передбачає встановлення цілої низки МАФів вздовж вулиці, в яких продаватимуться сувеніри і роботи художників.

“Таким чином, зовні вулиця-ярмарок перетвориться у сталий МАФовий ринок”, - підсумував він.

“Саме тому закликаю громаду міста не реагувати на солодкі промови чиновників, а відстоювати одну з наших святинь від горе-комерсантів”, - додав О.БРИГИНЕЦЬ.

Як повідомляв УНІАН, 16 березня ц.р. голова КМДА Олександр ПОПОВ повідомив, що міська влада планує розпочати реконструкцію Андріївського узвозу вже цього року і завершити до Євро-2012. За його словами, на реалізацію проекту необхідно близько 150 млн. грн.

На той час проект реконструкції перебував на узгодженні фахівців та експертів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter