Деякі речі того, хто помер, варто відразу викинути / колаж з фото УНІАН та ua.depositphotos.com

Якщо в родині сталося горе, то після траурних церемоній доведеться розбиратися, що робити з речами померлого від раку чи інших захворювань.

Вважається, що такі речі несуть негативну енергетику, буквально просякнуті нею, проте в народі побутує думка, що деякий час не варто викидати чи роздавати їх. Давайте дізнаємося, як же радять вчинити.

Чи можна викидати речі померлого до 40 днів

Заведено вважати, що душа померлого після смерті протягом перших 40 днів знаходиться на Землі і може спостерігати за близькими. Саме з цим пов'язаний забобон, згідно з яким до речей покійного не варто торкатися до того, як пройде сорокаденний період, і тим паче - роздавати їх, оскільки це нібито може образити їх власника.

Відео дня

Коли можна викидати речі померлого

На думку езотериків, позбутися речей краще ще до того, як з дня смерті пройде 9 днів. В першу чергу, мова йде про те, в чому покійний був одягнений до смерті. Деякі люди спалюють ці речі майже відразу. Крім того, потрібно утилізувати постільну білизну і те, що при повторному використанні може нести небезпеку для здоров'я. 

Також вважається, що негативну енергію накопичують коштовності, їх необхідно очищати сольовим розчином, полум'ям чи освяченою водою.

Чи можна викидати речі померлого - що вважають психологи

Експерти зі сфери психології радять людям, які пережили смерть близької людини, протягом 40 днів після втрати якомога менше контактувати з речами покійного. Психологи вважають, що варто роздати їх чи прибрати якомога далі, оскільки вони "оживлюють" пам'ять і через них важче пережити горе.

Коли можна віддати речі померлого - позиція скептиків

Іноді після смерті людини виникають майнові розбіжності між родичами. Може початися скандальний розподіл спадщини, якщо померлий не залишив заповіт.

Іноді люди ще до смерті чітко пояснили, що і коли потрібно робити з їхніми речами, - в такому випадку потрібно втілити у життя прохання.

Куди дівають речі померлої людини

У деяких сім'ях заведено віддавати майно церкві чи дарувати близьким померлого. Хтось просто виносить речі з дому і зберігає, наприклад, в гаражі. Є люди, які переносять їх у спеціально відведений куток чи в іншу кімнату, і їх там ніхто не чіпає.

Коли потрібно роздавати речі померлого за церковною традицією

Віряни вважають, що до 40 днів необхідно роздавати речі покійного і таким чином, роблячи добро, вони допомагають душі, яка має постати перед Судом. Те, що належало людині, роздають жебракам і просять їх пом'янути померлого.

Крім того, вважається, що можна віддати деякі речі рідним чи друзям того, хто покинув наш світ, відразу ж після похорону чи під час траурного обіду на 9 або 40 днів.

Категорично не можна віддавати будь-кому, крім священника, єлей (освячене масло), яке залишається після соборування (помазання тіла). Єлей священнослужитель після відспівування має вилити на покривало померлого.

Тепер ви знаєте, через який час можна віддавати речі померлої людини, проте є дуже важливий нюанс - він стосується того, як же правильно вчинити, якщо мова йде про померлу маленьку дитину.

Як виявляється, одяг померлого малюка і його іграшки радять відправити на смітник, а ще краще - просто спалити. Вони ні в якому разі не мають опинитися в руках живих дітей.

Чи можна забирати речі померлого

Згідно з церковною традицією, якщо після похорону чи на поминках вам дарують якусь річ, яка належала покійній людині, то її можна приймати в дар за кількох умов.

Ось в якому разі не можна брати подарунок:

  • якщо вам дарують річ, яка була на людині перед її смертю (це потрібно уточнювати, а якщо є підозра, що таке можуть подарувати, - краще не ризикувати);
  • якщо з померлим у вас були погані стосунки.

Постарайтеся захистити себе від непотрібного подарунка.

Чим небезпечні речі померлих родичів

З точки зору скептиків, головна небезпека криється саме в психологічній сфері - оточивши себе речами, які постійно будуть нагадувати про того, кого немає, людина може застрягти в минулому, не зможе відпустити покійного і сама буде повільно і впевнено заганяти себе в труну.

УНІАН раніше пояснив, чи можна зберігати речі померлої людини.

Вас також можуть зацікавити новини: