фото: УНИАН

Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає передачу повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища від територіальних органів Мінекології, які припинили свою діяльність, обласним державним адміністраціям.

Читайте такожМінекології хоче підвищити в сотні разів штрафи за забруднення водних і земельних ресурсів

За ухвалення закону №4551 про внесення змін до закону "Про природно-заповідний фонд України" (щодо повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища) у другому читанні та в цілому проголосували 227 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Відео дня

Присутній в парламенті під час голосування за закон міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що ухвалення цього законопроекту є вкрай важливим, оскільки територіальні управління Мінекології були ліквідовані, а їхні функції не були передані місцевій владі.

«Неголосування за цей закон унеможливлює ефективну роботу з розширення об'єктів і територій природоохоронного фонду», - зазначив Семерак.

«У 2012 році, коли відбулася адміністративна реформа, частина функцій територіальних органів Мінекології зависла в повітрі, вони не були передані органам місцевого самоврядування під час децентралізації і не залишилися в міністерстві. Йдеться про те, що декілька років ці функції не виконуються», - додав міністр.

Як повідомляв УНІАН, 7 лютого 2017 року Верховна Рада відправила даний законопроект на доопрацювання в парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи для повторного другого читання.

Мінекології планує до 2020 року збільшити удвічі територію природно-заповідного фонду України, який на сьогодні становить 6% площі країни.