этот материал доступен на русском

10 років, щоб врятувати дику природу: прогнози ООН для планети (відео)

12:43, 22 січня 2020
Екологія
1024 0

У людства залишилося всього 10 років, щоб врятувати дику природу на Землі. Такого висновку дійшли вчені у звіті Конвенції ООН із біорізноманіття.

Аби до 2030 року на планеті залишилися всі із нині існуючих видів, необхідно виконати план. Зокрема, на 50% скоротити забруднення довкілля гербіцидами та пластиковими відходами. Також необхідно сповільнити глобальну тенденцію до споживацтва. А ще – надати статусу захищеної території щонайменше 30% земної поверхні.

Читайте такожНинішнє десятиліття може стати найспекотнішим за всю історію - ООН

Крім того, необхідно допомагати у захисті дикої природи корінному населенню різних регіонів. А також впроваджувати у бізнес та поведінку людей технології збалансованого розвитку (тобто жити і працювати так, аби екосистема могла поглинати забруднення та встигала відновлюватися).

За висновками науковців, людство вступило в шосту еру масового вимирання. Вона є першою в історії, спричиненою неприродними факторами. Водночас населення Землі продовжить зростати і до 2050 року сягне 9,8 млрд. Це вплине на потребу в ресурсах, зокрема їжі, інфраструктурі та використанні земель.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter