Дельфіни змушені витрачати більше енергії для спілкування в шумній воді - вчені

17:21, 27 квітня 2015
Порятунок видів
133 0

В шумній воді дельфінам доводиться витрачати на 80% більше енергії та кисню, щоб спілкуватися зі своїми одноплемінниками.

REUTERS

Дослідники проаналізували, скільки енергії дельфіни витрачають на продукування ультразвукових сигналів у воді, що «забруднена» сторонніми шумами. Докладніше з результатами роботи вчених можна ознайомитися в The Journal of Experimental Biology, повідомляє Газета.ru.

Вченим вдалося з'ясувати, що якщо у воді присутні сторонні шуми, наприклад від двигунів кораблів, дельфінам доводиться витрачати на 80% більше енергії та кисню, щоб спілкуватися зі своїми одноплемінниками.

Читайте такожВ Японії понад 130 дельфінів викинулися на берег (фото)

Результати попередньої роботи біологів показали, що «шумна» вода стоїть на третьому місці серед факторів, що загрожують життю дельфінів. Якщо тварини змушені витрачати на спілкування більше енергії, їм потрібна значно більша кількість їжі для її поповнення, але найчастіше дельфіни не можуть її знайти і гинуть. Висновки дослідників можуть допомогти фахівцям, які займаються охороною дельфінів, розробити нові способи збереження чисельності їх популяції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter