Сміття самоскидами висипали просто на пустирі і засипали сміття землею / фото УНІАН

За даними поліції, водії мали документи, які підтверджували, що це саме львівський непотріб, йдеться в сюжеті ТСН.Ранок. Його самоскидами висипали просто на пустирі. Робили це регулярно, кажуть правоохоронці, протягом останніх двох тижнів. На місці винаймали бульдозер і засипали сміття землею.

Читайте такожНа Рівненщині виявили понад 14 тонн львівського сміття (фото)

Нелегальне звалище помітили місцеві й викликали поліцію. Нині всі ваговози - на штрафмайданчику. Поліція з’ясовує, хто з львівських чиновників відповідав за вивезення відходів і дозволив викидати їх на Вінничині.

У львівській мерії вже заявили, що вивозом сміття в місті займаються приватні фірми. Якщо виявиться, що це саме вони повезли відходи до Вінницької області, то місто розірве із ними договір про співпрацю.

"Розпочато кримінальне провадження за статтею 239 ККУ, це - псування земель. На даний час транспортні засоби, якими вивозилося сміття, вилучені та на них накладено арешт, з'ясовуються всі обставини", - сказав заступник керівника вінницької поліції Олександр Солдатов.

Львівське сміття: історія протистояння

  • Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) — єдине легальне місце для скупчення сміття зі Львова та довколишніх сіл. Діяло з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі біля Львова. Площа звалища становить понад 38 га. Сміттєзвалище обслуговує ЛКП "Збиранка".
  • 28 травня 2016 року на полігоні спалахнула масштабна пожежа. Гасіння пожежі тривало впродовж двох днів, а 30 травня, коли рятувальники практично ліквідували займання, на полігоні стався зсув сміття. Внаслідок цього під завалами опинились троє працівників ДСНС, тіла яких знайшли без ознак життя уже наступного дня. Серед тих, хто потрапив під завал сміття, ймовірно, був й еколог комунального підприємства "Збиранка". Його не знайшли досі.
  • У 2017 році, через рік після трагедії, Грибовицьке сміттєзвалище закрили для експлуатації.
  • Майже рік тривала так звана "сміттєва блокада" Львова, під час якої інші полігони не приймали сміття з міста.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram