этот материал доступен на русском

Україна збільшила імпорт агропродукції до $4,2 мільярда

11:21, 31 жовтня 2019
Агро
190 0
Ілюстрація REUTERS

Імпорт до України продукції агропромислового комплексу у січні-вересні поточного року збільшився на 7,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і досяг 4,2 мільярда доларів, повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".

Читайте такожСкільки й кому продаємо: ТОП країн покупців української агропродукції

Згідно з повідомленням, у січні-вересні 2019 року в Україну було ввезено агропродукції майже на 4,2 мільярда доларів. Це на 0,3 мільярда доларів (7,7%) більше, ніж за дев'ять місяців минулого року.

За словами заступника директора інституту Миколи Пугачова, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну в цей період стали держави Європейського Союзу. Так, обсяги імпорту з цього регіону становлять 2,1 мільярда доларів, або більшу частину закупівель. Крім того, в країнах Азії Україна закупила продовольства на 714 мільйонів доларів, а у країн Латинської Америки - на суму 337 мільйонів доларів.

Наголошується, що постачання з цих трьох регіонів займають понад 4/5 загального українського імпорту агропродукції.

Іншими великими постачальниками агропродукції в Україну в січні-вересні були Польща (466 мільйонів доларів), Німеччина (372 мільйони доларів), Італія (238 мільйонів доларів), Туреччина (216 мільйонів доларів), Франція (211 мільйонів доларів), США (193 мільйони доларів) і Нідерланди (176 мільйонів доларів).

За інформацією експертів, у товарній структурі імпорту агропродукції в Україну значна частина припадає на рибу і ракоподібних. Так, в імпорті цієї групи продуктів, обсяг якого за дев'ять місяців поточного року становив 431 мільйон доларів, переважає морожена риба, якої було закуплено на 252 мільйони доларів.

Крім того, Україна здійснювала значні закупівлі фруктів, в основному цитрусових і бананів (на 392 мільйони доларів), тютюну (326 мільйонів доларів), алкогольних напоїв (305 мільйонів доларів), насіння олійних (270 мільйонів доларів), шоколаду і какао-бобів (на 217 мільйонів доларів). У прес-службі зазначили, що сукупно ці продукти займають понад 53% вартості українського імпорту сільгосппродукції.

Як повідомляв УНІАН, зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції України у 2018 році збільшився на 1,7 мільярда доларів - до 24,3 мільярда доларів. Зокрема, експорт української продукції АПК становив рекордні 18,8 мільярда доларів, а імпорт - 5,5 мільярда доларів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter