Експерт прокоментував побоювання опонентів продажу землі / фото УНІАН

Противники вільного ринку землі в Україні бояться можливого продажу земель іноземцям, проте іноземні інвестори можуть розпорядитися ними не менше раціонально, ніж українці.

Таку думку висловив економіст Дмитро Яблоновський, коментуючи земельну реформу, передає «Обозреватель».

Читайте такожЗаступник глави ОП очолив робочу групу з розвитку спиртової галузі

Відео дня

"Дуже багато страшилок ходить. Питання – чого ми боїмося? Нас опоненти ринку землі лякають, що хтось щось скупить. Чому ми вважаємо, що українські бізнесмени краще, ніж потенційний іноземний інвестор? Я не розумію причин такої дискримінації", – заявив Яблоновський.

"У нас підміна понять – кажуть про те, що скуплять, вивезуть. Про те, що вивезуть вагонами, я взагалі не хочу обговорювати, це нісенітниця. Але питання, що вони будуть якось нераціонально використовувати цю землю. Але питання, чому іноземці мають бути менш раціональними?" – зазначив він.

За словами економіста, в Україні за 18 років земельного мораторію триває виснаження ґрунтів через те, що горизонт планування дуже короткочасний.

"Там працюють українці, і українці виснажують землю. Це не питання, іноземець або українець, це питання довгострокового горизонту. Якщо ти власник, ти будеш піклуватися про цю землю і думати, як її залишити твоїм дітям, онукам, будеш уважніше ставитися до цієї землі", – пояснив Яблоновський.

При цьому експерт підкреслив, що необхідно ретельно контролювати цільове призначення цих земель.

"Можливо, треба говорити про обмеження зміни цільового призначення, а не про те, що не можна продавати. Можна побачити в передмісті Києва – сільськогосподарські землі перетворюються на землі багатоповерхової забудови. Мораторій, на жаль, ніяк не допомагає зупинити цей процес. Можливо, не варто тоді маніпулювати? А якщо ми дійсно хочемо, щоб у нас сільськогосподарські землі залишилися сільськогосподарськими родючими землями, треба думати, як це зробити", – резюмував він.