
ООН, Україна та Туреччина підтримують продовження дії "Зернової ініціативи".
Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає прес-служба відомства.
В Спільному координаційному центрі в Стамбулі міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром. Вони обговорили реалізацію "Зернової ініціативи" та продовження її дії після 22 листопада 2022 року.
"Сьогодні разом з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром обговорили хід реалізації "Зернової ініціативи". З моменту старту і до сьогодні вже експортовано понад 7,7 млн тонн агропродукції, що вже стабілізувало ціни на продовольство та протидіє загрозі глобального голоду. Сторони-учасники "Ініціативи" – ООН, Туреччина та Україна висловили готовність продовжити її дію і запевнили у докладанні максимальних зусиль для її успішної реалізації. На даний момент немає жодних сумнівів, що робота "зернового коридору" буде продовжена після 22 листопада", - повідомив Кубраков.
Також під час зустрічі українська сторона наголосила на важливості прискорення Спільним координаційним центром процесу інспектування суден. Завдяки цьому вдасться суттєво збільшити об’єми експорту зерна в держави Африки, Азії та Європи, а також запобігти утворенню черг на перевірках.
"Зернова угода": деталі
22 липня в Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний". Термін її дії розрахований на 120 днів з можливістю пролонгації.
1 серпня вперше за період повномасшабної війни з Одеси вийшло судно з українським продовольством.
28 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія готує грунт, щоб спробувати зірвати домовленості про експорт агропродукції. Президент підкреслив, що Україна інформує партнерів з цього питання.
14 жовтня стало відомо, що Росія готова відмовитися від відновлення угоди про зерновому коридору вже наступного місяця, якщо її вимоги до ООН не будуть розглянуті.