Державні підприємства НАЕК «Енергоатом» і АТ «Турбоатом» в рамках програми імпортозаміщення уклали угоду щодо закупівлі конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Таким чином відбувається заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металічним заводом, на сучасне українського виробника АТ «Турбоатом» – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.

Угоду про погодження істотних умов договору на виготовлення та постачання конденсатора «блочно-модульного» виконання з трубними системами із корозійностійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/3000 для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС підписали генеральний директор «Турбоатома» Віктор Суботін і директор підрозділу «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом» Андрій Майстренко. Крім того, було підписано доповнення до Програми участі АТ "Турбоатом" в постачаннях устаткування для АЕС України на п'ятирічний термін - до 2022 року. Документ підписали президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський та Віктор Суботін. Підписання відбулось за участі президента України Петра Порошенка в рамках урочистого заходу, присвяченого 85-річчю «Турбоатома».

Відео дня

Юрій Недашковський подякував керівництву ПАТ «Турбоатом» за продуктивну співпрацю та висловив надію, що НАЕК «Енергоатом» на багато років залишиться пріоритетом №1 в лінійці замовлень АТ «Турбоатом». «Ми суттєво розширюємо нашу співпрацю в рамках програми імпортозаміщення з модернізації діючого парку реакторів і розраховуємо на Турбоатом як в ході добудови енергоблоків №№3 та 4 Хмельницької АЕС, так і в рамках будівництва нових потужностей при виборі технологій турбінного острова», ‒ зазначив президент Енергоатома.

У свою чергу генеральний директор Турбоатома Віктор Суботін зауважив, що ця угода є знаковою для Турбоатома, оскільки вона стосується імпортозаміщення російських комплектуючих на блоках українських АЕС: «Зараз в Україні працює п'ять російських турбін-мільйонників, і Турбоатом бере на себе всі зобов’язання щодо їхньої модернізації та обслуговування».

Нагадаємо, експлуатація конденсаторів К-38080 «блочно-модульного» виконання на третьому енергоблоці Запорізької АЕС продемонструвала: нове обладнання виробництва АТ «Турбоатом» істотно підвищує ефективність енергоблока за рахунок виробництва додаткової електроенергії та зниження витрат на ведення водно-хімічного режиму. Компанія Енергоатом висунула реалізований спільно з Турбоатомом проект на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки за 2018 рік. 5 листопада 2018 року відбулося засідання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки. На засіданні шляхом голосування було прийнято рішення рекомендувати спільний проект АТ «Турбоатом» та НАЕК «Енергоатом» з розробки нового покоління конденсаторів для українських АЕС на присудження Державної премії в галузі науки і техніки 2018 року.