этот материал доступен на русском

Запасаємося на зиму: річний план із закачування газу виконаний на 40% українських сховищ

11:39, 21 серпня 2019
Енергетика
175 0
Ілюстрація REUTERS

Оператор газотранспортної системи України держкомпанія «Укртрансгаз» припинила закачування блакитного палива до чотирьох з десяти підземних газових сховищ (ПСГ) в зв'язку з досягненням планових обсягів на поточний рік, повідомляє компанія.

Читайте такожНа випадок припинення транзиту: «Укртрансгаз» підготував п'ять компресорних станцій для роботи в реверсному режимі

«Укртрансгаз» припинив закачування блакитного палива вже до чотирьох з десяти підземних сховищ у зв'язку з досягненням планових обсягів на 2019 рік - на Солохівському ПСГ, Червонопартизанському ПСГ, Пролетарському ПСГ, Краснопоповському ПСГ», - сказано в повідомленні

Зазначається, що режим закачування газу в середньодобовому обсязі 75 млн куб. м триває на шістьох інших сховищах - Більче-Волицько-Угерському ПСГ, Угерському ПСГ, Дашавському ПСГ, Богородчанському ПСГ, Опарському ПСГ і Кегичівському ПСГ.

"Технічне забезпечення процесу закачування природного газу в ПСГ є одним з основних завдань при підготовці до опалювального сезону 2019-2020 рр. На сьогодні запас газу в українських ПСГ складає 17,4 млрд кубометрів газу, що є найбільшим показником з 2012 року», - зазначили в компанії.

За інформацією прес-служби, зараз більш як 270 компаній користуються послугами «Укртрансгазу» зі зберігання обсягів газу в ПСГ як у звичайному режимі, так і в режимі митного складу. Порівняно з минулим роком кількість таких компаній збільшилася на 40%.

Як повідомляв УНІАН, Україна почала сезон закачування природного газу в підземні сховища газу 5 квітня. В уряді планують до початку опалювального сезона в середині жовтня накопичити в підземних сховищах понад 20 млрд кубометрів газу, що дасть змогу спокійно пережити зиму.

Довідка УНІАН. З наступного року Російська Федерація може істотно скоротити транзит газу через газотранспортну систему України завдяки будівництву газопроводу в обхід нашої країни «Північний потік-2». Тристоронні переговори з цього приводу у форматі Україна, Росія і Європейська комісія заплановані на 16 вересня.

«Укртрансгаз» експлуатує 12 підземних сховищ газу загальною активною ємністю близько 31 млрд куб. м. Підземні сховища газу є складовою частиною системи газопостачання України і транзиту газу через її територію. Також компанія є оператором магістральних газопроводів, по яких природний газ транзитом надходить з Російської Федерації до країн ЄС, а також імпортується в Україну з країн ЄС.

100% акцій «Укртрансгазу» перебувають у власності НАК «Нафтогаз України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter