этот материал доступен на русском

Хто за росіян: стало відомо, чиї підписи стоять під скандальним рішенням комісії при Мінекономіки щодо палива з РФ (документ)

10:43, 08 липня 2020
Енергетика
4010 0
Ілюстрація REUTERS

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі відмовилася захищати український паливний ринок від російської експансії. Джерело УНІАН у комісії розповіло, чиї ж підписи стоять під скандальним рішенням щодо палива з РФ, та показало відповідний документ.

Так, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про недоцільність порушення розслідування щодо імпорту в Україну дизельного палива та скрапленого газу походженням з Росії. Найцікавіше у цій ситуації те, що багатьом членам комісії відповідний документ навіть не принесли на підпис. 

"Протягом тижня із засідання збирали підписи. Багатьом членам навіть не принесли на підпис. Воробей з Мінфіну, яка відповідає за наповнення бюджету від мит і яка журналістам під запис казала, що засідання не було і вона в ньому участі не брала — потім підмахнула", - розповіло джерело УНІАН. 

"Також цікавий підпис Гаращука — начальника 1 управління ГУ КЗЕД СБУ — наша СБУ за росіян!!! ГУ КЗЕД — це економічна контррозвідка держави! Сюр", - додав співрозмовник.

фото УНІАН

Як повідомляв УНІАН, за результатами розгляду документа Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила, що наведені в скарзі докази не є достатніми для порушення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу). Таким чином, заступник міністра економіки Тарас Качка особисто відкрив паливний ринок для експансії країни-агресора.

Читайте такожРосійське паливо на українських АЗС. Хто лобіює інтереси Кремля в українській владі

Нагадаємо, 22 червня заступник міністра економіки Тарас Качка в обхід процедури розвозив членам комісії на підпис проекти рішення про недоцільність порушення розслідування щодо імпорту в Україну дизельного палива та скрапленого газу походженням з Росії.

При цьому в прес-службі Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України УНІАН повідомили, що засідання зовсім не проводилося через епідеміологічну ситуацію в країні.

Проте 24 червня на офіційному сайті «Урядовий кур'єр» було опубліковано повідомлення, що засідання комісії все-таки відбулося, і зазначається, що члени комісії прийняли рішення не вводити квоти на імпорт в Україну мінеральних добрив.

25 червня 2020 року в Міністерстві енергетики України відбулося засідання робочої групи з впровадження обмежень імпорту нафтопродуктів в Україну і перегляду чинних ставок акцизного податку на паливо російського походження.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter