"Слуга народу" підтримує голосування щодо законопроекту про борги на ринку газу / фото УНІАН, Олександр Кузьмін

Депутатська фракція "Слуга народу" схвалює розгляд законопроекту №3508-д щодо врегулювання кризових явищ на ринку природного газу на пленарному засіданні Верховної Ради, яке відбудеться 15 червня 2021 року.

Про це заявив перший заступник голови депутатської фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко під час сьогоднішнього засідання Погоджувальної ради Верховної Ради України.

«Ми підтримуємо голосування завтра законопроекту № 3508-д, який буде впорядковувати питання заборгованості. Це питання треба врегулювати і це перший крок на шляху до його врегулювання», – заявив він.

Корнієнко зазначив, що ідея такого закону, який дозволить вирішити питання боргів суб'єктів ринку природного газу перед «Нафтогазом України», бере свій початок у березні цього року, коли був підписаний Меморандум між Урядом, Асоціацією міст України та підприємствами теплокомуненерго.

«Сподіваємося, що до другого читання закон буде доопрацьований, відповідно до побажань Асоціації міст, зокрема. І ми вийдемо на ту редакцію, яка буде працювати для українського енергетичного ринку і для місцевого самоврядування», – додав нардеп.

Нагадаємо, проект Закону України № 3508-д покликаний врегулювати накопичену за період дії ПСО (спеціальних зобов'язання з постачання природного газу) заборгованість суб'єктів ринку перед «Нафтогазом України», загальний обсяг якої станом на 1 травня 2021 року перевищив 100 млрд грн.

2 червня цього року на засіданні Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ було прийнято рішення підтримати законопроект №3508-д за основу і в цілому.

8 червня Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на Конгресі місцевих і регіональних влад, висловився на підтримку пропозиції про погашення боргів підприємств теплокомуненерго перед «Нафтогазом України» за рахунок коштів державного бюджету.