Україна успішно завершує найважчий в історії енергетики країни осінньо-зимовий період, в енергосистемі немає дефіциту потужності, зокрема завдяки більшій генерації електроенергії на сонячних електростанціях, заявив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону. 

"Енергетикам у критичних, безпрецедентних умовах, з якими ще не стикалася жодна енергосистема інших країн, вдалося утримати ситуацію під контролем. Світловий день уже довший, більше генерують електроенергії сонячні електростанції, дефіциту потужності немає", – зазначив очільник відомства. 

За словами Слободяна, темпи відновлення енергосистеми співрозмірні з темпами нових пошкоджень, незважаючи на те, що енергосистема продовжує зазнавати ракетних атак з боку агресора. На електрооб’єктах та в мережах тривають відновлювальні роботи.  

Відео дня

"Але якщо говорити про повне відновлення, то це займе, напевно, не один рік", – додав голова Держенергонагляду. 

Раніше повідомлялося, що в середині березня Секретаріат Енергетичного Співтовариства організував зустріч у Києві для пошуку шляхів вирішення проблем зеленої енергетики України серед яких головною проблемою є існуюча заборгованість перед галуззю в розмірі 17,8 млрд грн. 

Також Володимир Зеленський заявляв, що завдяки "зеленій" генерації Україна побудує нову та децентралізовану енергосистему, якій будуть не страшні ракетні атаки.