
Європейський суд відхилив апеляцію Німеччини на обмеження доступу російського "Газпрому" до газопроводу OPAL, який є наземним продовженням газопроводів "Північний потік".
Про це в Twitter повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.
Читайте такожЄвропейський суд може обмежити використання "Північного потоку-2" - " Оператор ГТС"
"Велика перемога Польщі, України, Литви, Латвії та Естонії проти Німеччини та Європейської комісії. Європейський суд постановив, що трубопровід OPAL повинен відповідати правилам ЄС і що ніяких винятків не може бути", - написав він.
Обмеження роботи газопроводу
Раніше глава держкомпанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон заявив, що позитивне для України рішення Європейського суду дозволить заборонити використання більш ніж на 50% газопроводів OPAL і EUGAL, які є наземними продовженнями газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік-2" на території Німеччини.
Це, своєю чергою, може посилити позиції України у збереженні транзиту природного газу через українську газотранспортну систему.
Газопровід OPAL
Німецький газопровід OPAL, побудований у 2011 році, є сухопутним продовженням газопроводу "Північний потік-1", який постачає газ з Росії в країни ЄС. Загальна протяжність газопроводу становить 470 км, а потужність - 36,5 млрд кубометрів газу на рік.
Газопровід EUGAL
Газопровід EUGAL - це газопровід довжиною 480 км від Балтики до Німецько-чеського кордону. Газопровід інтегрований в газотранспортну мережу Німеччини та дозволяє транспортувати газ як з "Північного потоку-1", так і з "Північного потоку-2".
"Північний потік-2"
Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Будівництво газопроводу в обхід України планували завершити до кінця 2019 року разом з уже існуючим "Північним потоком-1". Його спорудження призупинялося через введені США санкції проти компаній-підрядників, проте в лютому 2021 року відновилося. Nord Stream 2 AG вирішив добудувати його своїми силами.