этот материал доступен на русском

МВФ оприлюднив свою позицію щодо впровадження в Україні податку на виведений капітал

17:03, 23 травня 2018
Фінанси
783 0
Ілюстрація REUTERS

Міжнародний валютний фонд виступає за те, що при переході України на модель оподаткування виведеного капіталу повинні бути знайдені компенсатори очікуваних втрат державного бюджету.

Читайте такожВведення в Україні податку на виведений капітал є передчасним - Світовий банк

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків, відповідаючи на питання журналістів про терміни внесення на розгляд парламенту законопроекту про введення податку на виведений капітал.

"У діалозі з нашим кредитором Міжнародним валютним фондом є розуміння... Міжнародний валютний фонд виступає за те, щоб з введенням цієї податкової новації загальний дефіцит бюджету не змінився. Це означає, що повинні бути знайдені компенсатори, тобто безпосередньо це означає скорочення деяких витрат держбюджету", - сказав Шимків.

Він зазначив, що зараз від Мінфіну очікуються розрахунки та пропозиції щодо витрат, які можуть бути зменшені для того, щоб компенсувати втрати і зберегти дефіцит бюджету на рівні, який був узгоджений з МВФ.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2017 року Кабінет міністрів підтримав законопроект про введення податку на виведений капітал, який передбачає оподаткування не прибутку, а дивідендів та прирівняних до них доходів, за ставками 15% та 20% відповідно.

Президент України Петро Порошенко сподівається на введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток з 1 січня 2019 року, вважаючи його нетривіальним рішенням для прискорення економічного зростання нашої країни.

Разом з тим, ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд виступив проти введення цього податку без компенсації втрат держбюджету.

За оцінками експертів, введення податку на виведений капітал замість існуючого в Україні податку на прибуток у перший рік призведе до втрат бюджетних доходів у розмірі від 1,2% до 1,5% ВВП, що становить від 37 до 47 мільярдів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter