этот материал доступен на русском

НБУ не очікує банкрутства "дочок" російських держбанків, які працюють в Україні

15:42, 17 грудня 2018
Фінанси
254 0
В Україні продовжують працювати "дочки" російських "Сбербанку" та "Промінвестбанку" / фото УНІАН

Національний банк не очікує банкрутства дочірніх структур російських державних банків, які працюють в Україні – "Сбербанку" та "Промінвестбанку".

Читайте такожУкраїнська "дочка" російського ВТБ стала банкрутом - банк почали виводити з ринку

Про це повідомила журналістам перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, відповідаючи на питання, чи можливо з цими банками повторення сценарію  російського держбанка "ВТБ Банку", визнаного регулятором неплатоспроможним.

Вона нагадала, що на ринку України залишилося два великих банки з державним російським капіталом – "Сбербанк" та "Промінвестбанк".

"На сьогоднішній день вони мають достатньо ліквідності, щоб продовжувати працювати в напрямку скорочення балансів. Ми сподіваємося, що вихід цих банків з ринку відбудеться іншим способом", - сказала Рожкова.

Говорячи про можливість звернення стягнення на активи цих банків за рішеннями міжнародних судів проти дій Російської Федерації щодо українських активів в Криму, Рожкова зазначила, що власникові банку належать не всі активи, а активи за вирахуванням зобов'язань, включаючи кошти клієнтів.

"Так працює банківський сектор. Бо якщо не говорити про юридичну сторону питання, а про економічну суть, не можна блокувати активи банків, тому що це не активи власника. Я сподіваюся, що суд це зрозуміє. Блокуючи активи, вони просто паралізують роботу, що може призвести до негативних наслідків", - пояснила Рожкова.

Довідка УНІАН. З березня 2017 року в Україні діють санкції, що забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, стосовно українських дочірніх структур російських держбанків, включаючи "Сбербанк", "Промінвестбанк", "ВТБ Банк" і "БМ Банк".

Національний банк 6 листопада відкликав банківську ліцензію у "БМ Банку", який прийняв рішення самостійно відмовитися від банківської діяльності.

Фонд гарантування вкладів 28 листопада ввів тимчасову адміністрацію до "ВТБ Банк" на підставі рішення НБУ про визнання фінустанови неплатоспроможною.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter