этот материал доступен на русском

Експерт спрогнозував, що буде з гривнею та українською економікою у найближчі роки

03:31, 16 квітня 2019
Фінанси
1724 0
За словами експерта, для розвитку економіки дуже велике значення мають вибори в Україні / фото УНІАН

Економіка України сьогодні має величезні перспективи для відновлення і припливу інвестицій, курс долара в найближчі роки буде коливатися біля позначки 30 грн/$.

Таку думку озвучив економіст Євген Невмержицький, коментуючи прогноз Міжнародного валютного фонду щодо економіки України, передає «Обозреватель».

Читайте такожУкраїні цього року доведеться сплатити $3 мільярди зовнішнього боргу

"Гривня залишатиметься досить стабільною з невеликою девальвацією. До речі, для економіки це досить вигідно, бо це сприяє закордонним інвестиціям і туризму. Але щодо цього прогнозу, хочу відзначити досить велике значення суб'єктивного фактора. Курс гривні – це відображення внутрішньої гуманітарної політики держави. Яким чином ця політика буде встановлюватися, таким і буде цей курс", – заявив Невмержицький.

За словами експерта, протягом останніх двох десятиліть прогнози міжнародних фінансових організацій щодо курсу гривні не справджувались.

"Наприклад, ніхто не міг передбачити ті стрибки курсу, які відбувалися з гривнею протягом 2014-16 року. Ніхто не міг передбачити, що цей курс різко стабілізується після завершення банкопаду в 2016 році", – нагадав він.

"Зараз курс стабілізувався на рівні 26-28,5 грн/$. Якщо у нас політика буде стабільною, ми можемо спостерігати те, що спрогнозував МВФ. Я думаю, що цей курс буде стабільним, тому що Україна має величезні перспективи для економічного розвитку", – вважає економіст.

Як зазначив Невмержицький, дуже велике значення мають вибори в Україні, "і світ уже очікує на використання тих божевільних перспектив, які мають місце".

"В економіці велике значення мають саме очікування. Весь фінансовий світ, весь фондовий ринок працює на підставі очікувань. Я неодноразово наводив приклад – коли перемогла Помаранчева революція, очікування світового капіталу зросли дуже сильно, до України зайшли міжнародні фінансові групи, були величезні інвестиції, за два роки ВВП зріс удвічі. Те ж саме може трапитися і зараз", – заявив він.

"Зараз міжнародні інвестори спостерігають за ситуацією в Україні. Якщо все буде відповідно до прогнозів, то ми можемо спостерігати дуже істотний приплив інвестицій до нашої країни і суттєве зростання і відновлення економіки... Ми повинні відновити економіку, і ці перспективи у нас є", – сказав економіст.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter