Трубаров назвав необхідні для приватизації-2019 умови / фото УНІАН

Фонд державного майна України (ФДМУ) вважає, що перші продажі об'єктів великої приватизації можливі вже до кінця року, якщо у вересні Кабінет міністрів затвердить інвестиційних радників.

Читайте такожФонд гарантування допускає нові банкрутства на банківському ринку

Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook виконуючий обов'язки голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

"Якщо у вересні Кабінет міністрів затвердить інвестиційних радників як перший крок до запуску великої приватизації, то на перші продажі можна вийти ще наприкінці цього року", - написав він.

Трубаров зазначив, що ФДМУ розробив п'ятирічну програму дій, протягом якої процес приватизації буде завершено, оренда держмайна отримає новий закон та ринкові механізми регулювання, а оціночна діяльність (регулятором якої є ФДМУ) якісно зміниться.

Голова Фонду держмайна також додав, що Україна має відмінний закон про приватизацію, чіткі й конкурентні правила, до яких є довіра західних інвесторів.

Для запуску великої приватизації, за словами Трубарова, необхідні кілька умов.

Основною умовою є затвердження Кабміном до 30 вересня інвестиційних радників на вже відібрані підприємства: Одеський припортовий завод (ОПЗ), "Вугільну компанію "Краснолиманська", "Індар", завод "Електроважмаш", "Об'єднану гірничо-хімічну компанію".

Крім того, Кабмін своїм розпорядженням повинен передати в управління ФДМУ ще приблизно 20 великих підприємств для приватизації.

Міністерства і відомства повинні передати в управління Фонду вже близько 30 затверджених для продажу підприємств, які роками не передаються на приватизацію.

Також Кабмін має зобов'язати міністерства провести повну ревізію державного майна та передати Фонду все те, що підлягає приватизації.

Необхідно також і рішення уряду про оптимальні терміни приватизації обленерго з урахуванням закону "Про ринок електричної енергії".

Крім цього, від Верховної Ради Фонд держмайна чекає розгляду законопроекту про скорочення переліку об'єктів, заборонених до приватизації, а також розгляду проектів законів про реорганізацію спиртової галузі.

Як повідомляв УНІАН, 10 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду підтримав позицію Фонду державного майна і скасував забезпечення в позові компанії "Грант Торнтон", що дає Кабінету міністрів затвердити інвестиційних радників для ряду об'єктів великої приватизації, серед яких Одеський припортовий завод, "Вугільна компанія "Краснолиманська", завод "Електроважмаш", "Індар" та "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".

Державний бюджет на 2019 рік передбачає 17,1 мільярда гривень надходжень від приватизації. У 2018 році планувалося отримати від приватизації 21,3 мільярда гривень, однак ця сума склала менш як 300 мільйонів гривень.