этот материал доступен на русском

Що з доларом в Україні: Нацбанк пояснив коливання на валютному ринку

13:48, 08 жовтня 2019
Фінанси
1414 0
Курсові коливання є нормальним явищем - НБУ / фото УНІАН

Про це повідомили в прес-службі Національного банку України з посиланням на слова керівника проектів і програм департаменту відкритих ринків НБУ Емала Бахтарі.

За його словами, курс гривні формується під дією ринкових факторів і залежно від балансу попиту на валюту та її пропозиції.

«Національний банк не встановлює курс гривні, його формує ринок. Національний банк лише розраховує офіційний курс гривні на основі всіх угод, укладених на міжбанківському валютному ринку протягом торгового дня», - наголошується в повідомленні.

Як пояснили в НБУ, протягом останніх місяців зміцнення гривні було пов'язане з двома новими фундаментальними факторами - стійким припливом коштів нерезидентів у гривневий державний борг і рекордним зростанням врожайності зернових в Україні.

«Ніхто не може з упевненістю сказати, яким буде курс гривні завтра. Пропозиція і попит на валюту кожного дня різні. Різними можуть бути також настрої покупців і продавців валюти», - йдеться в повідомленні.

У НБУ вважають, що прогнозування курсу «на завтра» не має сенсу, але в довгостроковій перспективі динаміка курсу визначається загальним станом справ в економіці.

Також у Нацбанку повідомили, що курс, який закладається в державний бюджет, не є орієнтиром для регулятора і являє собою розрахунковий показник, необхідний для розрахунку доходів і видатків державного бюджету, в той час як реальний курс може відхилятися як в один, так і в інший бік.

Як повідомляв УНІАН, котирування гривні на міжбанківському валютному ринку до долара США в понеділок до закриття торгів встановилися на рівні 24,72 / 24,76 грн / дол., Що на 7 копійок вище за рівень закриття попередніх торгів.л., что на 7 копеек выше уровня закрытия предыдущих торгов.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter