За словами Милованова, подібні ініціативи необхідно прораховувати, однак поки цього зроблено не було / фото УНІАН

Міністерство економіки не проводило оцінку впливу податкових змін, запропонованих законопроектами 1210 і 1210-1.

Про це в інтерв'ю виданню the page розповів керівник відомства Тимофій Милованов, який також зізнався, що не читав законопроекти, котрі викликали негативну реакцію бізнесу.

«Конкретну оцінку цим законопроектам я не можу дати, тому що я не дивився на них. Я знаю, що там певні розрахунки з обох сторін; потрібно більш обережно ставитися до них. До впровадження є час. Треба зробити добре, а не як буває», - повідомив Милованов в інтерв'ю виданню.

Відео дня

Милованов зізнався, що ініціативи, які стосуються податкових змін, необхідно детально прораховувати, однак поки цього зроблено не було. «Ми ще не порахували. До речі, це теж зміна, тому що нарешті ми починаємо вважати вплив на робочі місця, економіку, інвестиції, експорт, ціни. Якби ми все це рахували, а потім приймали закони, ми б жили в іншій країні. А якби ми добре рахували, ми зовсім в іншій країні б жили», - підсумував міністр.

Милованов також висловив надію на те, що з часом відомство зможе аналізувати законодавчі ініціативи, які стосуються економіки, до їх подачі в парламент.

Нагадаємо, представники бізнесу, об'єднання підприємців та галузеві асоціації раніше висловлювали претензії з приводу податкових ініціатив нового складу Верховної Ради. Зокрема законопроекти 1210 і 1210-1, подані до парламенту представниками фракції «Слуга народу», крім іншого, пропонують змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів на видобуток залізної руди. За оцінками учасників ринку, це може призвести до зростання рентних платежів у 4-5 разів.

Керівник профільного комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев визнав, що законопроекти потребують доопрацювання і будуть змінені приблизно на 60%. Попри це депутати рекомендували ВР прийняти законопроекти в першому читанні без змін, а всі зміни планують внести до другого читання. Це, на думку бізнесу, обмежує можливість вносити зміни.