Гончарук розповів про приватизацію / фото УНІАН

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук допускає часткову приватизацію до 10 великих державних підприємств, зокрема й «Укрпошту», які виконують соціально значущі функції.

Читайте такожРеприватизації не буде ні в якому разі - Зеленський закликав інвестувати в Україну

Про це він заявив на брифінгу за підсумками сьогоднішнього засідання уряду.

«Ці підприємства або можуть бути заборонені до приватизації повністю, або, що мені подобається більше, підготовлені до так званого IPO, тобто, до виходу на іноземні майданчики для залучення системних інвесторів», - сказав він.

Як приклад такої держкомпанії Гончарук навів «Укрпошту».

«Ми можемо продати 20-30% акцій «Укрпошти» різним акціонерам, які зайшли б своїми грішми, надали б цьому підприємству ресурси, принесли б правильну корпоративну культуру і надали б можливість посилити його розвиток», - сказав він.

При цьому прем'єр наголосив, що «повний продаж таких підприємств - це дуже складне рішення», тому до нього потрібно підходити дуже обережно.

«Як правило, щодо таких підприємств швидше за все ми розглядати питання повної приватизації з умовою повного збереження контролю держави над такими підприємствами, щоб функція продовжувала виконуватись», - сказав він.

Прем'єр також зазначив, що Кабмін до кінця року визначиться з оновленим списком підприємств, які не підлягають приватизації.

Як повідомляв УНІАН, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон, яким скасовується перелік підприємств, які не підлягають приватизації.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram