этот материал доступен на русском

Вплив коронавірусу на економіку: у Кабміні розповіли про готовність оперативно відреагувати

17:44, 26 лютого 2020
Фінанси
264 0
Ілюстрація REUTERS

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства готове оперативно відреагувати на можливі негативні наслідки епідемії коронавірусу для економіки України.

Читайте такожУдар коронавірусу по глобальній економіці. Що чекає на Україну

Про це під час брифінгу заявив очільник міністерства Тимофій Милованов.

«Ми готові відреагувати за допомогою політики підтримки та скоординувати нашу політику разом із податковими та фіскальними політиками або монетарними, Національним банком, або банківським співтовариством за необхідності, якщо дійсно буде який суттєвий вплив на економіку України», - сказав він.

Він додав, що міністерство вивчає досвід центробанку Китаю, який зараз бореться з наслідками вірусу.

Милованов зазначив, що економіка Китаю вже почала відновлюватись, а його державні підприємства в певних зонах вже на 80% завантажені, тобто ніякої зупинки виробництва не відбувається.

Разом із тим, негативних наслідків варто очікувати таким сферам економіки, як подорожі та туризм.

«Але туризм у нас займає не великий відсоток, тому вплив на економіку України буде несуттєвим», - додав міністр.

Також він прокоментував можливі наслідки для торгівлі України з Китаєм.

Так, більшу частину експорту нашої країни до КНР становлять кукурудза та олія соняшникова, руди та залізорудні концентрати. За першими двома позиціями Милованов очікує навіть зростання експорту, а за останніми Україна матиме можливість збувати цю продукцію до інших країн, які захочуть наростити металургійне виробництво.

Що стосується імпорту китайських товарів, то споживчі товари, на думку міністра, можна замістити вітчизняними або європейськими, а комплектуючі та обладнання - продукцією, виробленою в ЄС або інших азіатських країнах.

«Ми не очікуємо суттєвих проблем для наших ланцюжків створення доданої вартості, скоріше може статись подорожчання імпорту, що загалом добре для економіки, особливо для національного виробника», - сказав Милованов.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2019 року влада Китаю повідомила про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу COVID-19. Вірус передається від людини до людини, інкубаційний період становить близько двох тижнів.

Всесвітня організація охорони здоров'я 30 січня 2020 року оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення в зв'язку з поширенням коронавірусу з Китаю.

За інформацією українського Міністерства охорони здоров'я, станом на 23 лютого інфікування коронавірусом COVID-19 виявлено в 29 країнах, але в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку не зафіксовано.

Міжнародний валютний фонд прогнозує уповільнення темпів зростання світової економіки через коронавірус на 0,1 процентних пункта - до 3,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter