Ілюстрація REUTERS

В Україні 37% дорослого населення не має банківських рахунків. Про це розповіла генеральний директор компанії Mastercard в Україні Інга Андрєєва в ході презентації національної онлайн-платформи "Дія.Бізнес".

Читайте такожНацбанк вивчає можливість випуску цифрової гривні

"Рівень фінансової інклюзії в країні – 63%, тобто 37% дорослого населення не має банківського рахунку. Те, що робить Міністерство цифрової трансформації, це дії, спрямовані, щоб показати людям, що це не страшно і зручно. У Скандинавських країнах рівень фінансової інклюзії становить 100%, у Великобританії - 98%", - сказала Андрєєва.

Відео дня

Вона підкреслила, що зростання фінансової інклюзії в країні на 10% призводить до зростання ВВП на 0,3%, що дасть додатково 10,6 мільярда гривень до бюджету України.

Разом з тим, за її словами, Україна зараз знаходиться на рівні європейських і світових трендів. За статистикою Нацбанку, у 2019 році 8 з 10 торгових транзакцій проводилися з допомогою банківських карт, і вперше обсяг безготівкових розрахунків перевищив 50% від загального обсягу операцій.

"П'ять років тому обсяг безготівкових операцій становив лише 25%. Тому ми рухаємося дуже добре, але завжди є до чого прагнути, оскільки є європейські країни, де цей показник 90% і вище", - підкреслила Андрєєва.

Вона також повідомила, що у 2019 році кількість POS-терміналів для оплати картками становила 333 тисяч штук, що на 19% більше, ніж роком раніше. І 90% цих терміналів - безконтактні, що дозволяє оплачувати покупки за допомогою сучасних гаджетів (смартфонів, смарт-годин), що робить інфраструктуру ще більш зручною. При цьому Україна досі посідає останнє місце в Європі за кількістю POS-терміналів на тисячу населення.

"На сьогодні цей показник становить 8,4 термінала на 1000 осіб. У Європі середній показник у 8 разів вища - 26. Тому ми спрямовуємо зусилля на розвиток інфраструктури та роз'яснення підприємцям про те, що cashless - це розвиток в першу чергу та їх бізнесу. І ми покладаємо великі надії на нову платформу Дія.Бізнес", яка розповість, як відкрити рахунок, що таке карта підприємця, і що таке cashless-інфраструктура", - повідомила Андрєєва.

Як повідомляв УНІАН, кількість операцій з використанням платіжних карт в Україні у 2019 році у порівнянні з попереднім роком зросла на 29% - до 5 мільярдів штук, а обсяг цих операцій - на 24%, до 3,6 трильйона гривень.