Ілюстрація REUTERS

Київський апеляційний суд відхилив скаргу «ПриватБанку» на рішення Печерського райсуду, яким той зобов'язав банк сплатити понад 250 млн доларів компаніям братів Суркісів.

Читайте такожПід приводом неповернення Приватбанку власникам хочуть забезпечити амністію Порошенка - нардеп

Відповідно до роз'яснення суду, банк повинен виконати умови депозитних договорів, укладених з компаніями Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments (всі – Великобританія). Мова йде про виплату суми вкладів і процентів – всього $250 млн або близько 7 млрд грн.

У Мін'юсті прокоментували це рішення, заявивши, що підстав для стягнення з "ПриватБанку» $250 млн на користь компаній братів Суркісів немає, оскільки немає судового рішення про стягнення.

"Мін'юст як орган, який виконує судові рішення, ніяких мільярдів з ПриватБанку зараз стягувати не буде, адже не було і немає судового рішення про стягнення цих грошей з банку. Таке розгортання подій буде можливим тільки в тому випадку, якщо офшорні компанії подадуть позови до суду про стягнення грошей (у разі відмови банку повертати їх за депозитами) і отримають судове рішення, яке підлягає примусовому виконанню", – сказано в повідомленні міністерства.

Нагадаємо, 25 лютого Печерський районний суд зобов'язав "ПриватБанк" виплатити депозити компаніям братів Суркісів на суму понад 200 млн доларів.

Як повідомляв УНІАН, 29 грудня 2017 року Державна виконавча служба заарештувала майно та ряд рахунків «ПриватБанку» у справі про стягнення з фінустанови на користь Ігоря Суркіса і членів його сім'ї коштів, конвертованих в капітал фінустанови в період його націоналізації.

13 листопада 2017 виконавча служба відкрила провадження про стягнення з «ПриватБанку» на користь Марини, Рахміля, Ігоря та Світлани Суркісів коштів за рішенням Окружного адміністративного суду Києва від 17 травня в розмірі 1,05 млрд грн, 266,2 тис. дол. і 7,8 тис. євро, конвертованих в капітал фінустанови в період його націоналізації.

Довідка УНІАН. «ПриватБанк» (м. Дніпро) працює на ринку України з 1992 року і є найбільшим банком за обсягом активів.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення націоналізувати банк, керуючись підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони за пропозицією Національного банку України.

В період входження держави в капітал банку кошти пов'язаних з банком осіб були конвертовані в капітал (процедура bail-in) для зниження витрат держави на докапіталізацію фінустанови.

Сім'я Суркісів домагається в українських судах скасування рішення про визнання їх пов'язаними з банком особами.