У Білорусі не працює інтернет / Фото flickr.com/42901356@N08

У Білорусі відбуваються масові збої в роботі інтернету. Не працює також і мобільний інтернет, особливо в головному осередку протестів в країні - в Мінську.

Читайте також"Якщо ситуація не зміниться найближчим часом - їдемо працювати в Україну": як працює білоруський IT-сегмент без інтернету

"У Мінську, як і по всій країні, як і раніше серйозні проблеми з доступом через мобільний інтернет. Фото і, відео не вантажаться", - повідомило білоруське видання Nexta.

Блокування доступу до мережі в країні неминуче призведе до фінансових втрат і збитків у різних сферах економіки країни.

Для Білорусі 1 день шатдауна коштує $ 56 401 874 економічних втрат, згідно COST від Netblocks.

Вартість блокування інтернету на 1 день для Білорусі / Фото netblocks.org

Протести в Білорусі: що відомо

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня увечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестувальників гумовими кулями.
  • У понеділок увечері 10 серпня протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по людях. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • Кандидат в президенти Тихановська заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів.
  • Надалі Тихановська відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, політик не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, в СІЗО. Сьогодні стало відомо, що Тихановська виїхала в Литву.
  • Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту. ОМОН майже відразу почав затримувати активістів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram