Шевченко заявив, що ключовою умовою для збереження макростабільності в Україні залишається співпраця з МВФ / фото УНІАН Володимир Гонтар

Фінансовий сектор в Україні проходить світову кризу з істотним запасом міцності.

Як повідомила прес-служба Національного банку України, Про це заявив глава НБУ Кирило Шевченко в ході Міжнародної конференції The Central & Eastern European Forum 2021.

Читайте такожШмигаль розповів, чи отримає Україна новий кредит МВФ

"Україна увійшла у коронакризу в набагато кращому стані, ніж це було під час світової фінансової кризи 2008 року. Зростання ВВП було стабільним, інфляція і дефіцит поточного рахунку були помірними, Національний банк України мав достатні резерви, а банківський сектор і державні фінанси були здоровими", - цитує прес-служба Шевченка.

Глава НБУ розповів також про основні кроки центрального банку для відновлення економіки. Це, зокрема, зниження облікової ставки до найнижчого в історії рівня в 6% річних, надання довгострокових кредитів рефінансування на термін до 5 років, розширення переліку прийнятної застави від банків, а також введення процентного свопу, який можуть використовувати банки для зменшення процентного ризику.

Також Шевченко зазначив, що у 2020 році інфляція потрапила в цільовий діапазон Національного банку 5% +/- 1 п.п., а міжнародні резерви у 2020 році досягли восьмирічного максимуму – 29,1 млрд доларів.

Крім того, падіння ВВП, за словами голови Нацбанку, виявилося нижче, ніж очікувалося. Навесні прогнозувалося зниження ВВП на 6%, однак, за даними Мінекономіки, за 11 місяців падіння було не таким глибоким - 4,7%.

"Ключовою умовою для збереження макростабільності в Україні залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Сьогодні переговори з нашими партнерами тривають. Реалізація програми stand-by дозволить забезпечувати макроекономічну стабільність, необхідну для впевненого і безперервного відновлення української економіки", - наводяться в повідомленні слова Шевченка.

Що цьому передувало

  • 11 січня 2021 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозувало падіння ВВП України на 3% за підсумками першого кварталу 2021 року.
  • За підсумками 11 місяців 2020 року Мінекономіки орієнтовно оцінювало зменшення обсягів ВВП на рівні 4,7%, що в цілому відповідало прогнозованій тенденції.
  • 18 грудня 2020 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що падіння вітчизняної економіки за підсумками 2020 року становитиме не більше 5% валового внутрішнього продукту.
  • 29 грудня 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозувало зростання валового внутрішнього продукту України у 4,6% у 2021 році.
  • Падіння валового внутрішнього продукту України за підсумками десяти місяців 2020 року сповільнилося до 5,2% після падіння на 5,5% за підсумками січня-вересня.
  • За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, падіння вітчизняної економіки за підсумками 2020 року складе не більше 5% валового внутрішнього продукту.
  • Мінекономіки зберігає базовий макропрогноз щодо падіння ВВП України на 4,8% за підсумками 2020 року.
  • Споживча інфляція в Україні в грудні 2020 року в річному вираженні склала 5%, прискорившись з 4,1% роком раніше.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram