Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада України схвалила внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями, так званий законопроект про «інвестиційних нянь».

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту №3760 в першому читанні проголосували 244 народних депутата при необхідних 226.

Читайте такожЗеленський розповів, на якому етапі створення "інвестиційних нянь"

Яка мета

Як повідомила заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів, доповідаючи щодо законопроекту, його мета – стимулювати створення робочих місць та приток інвестицій в економіку України.

"Законопроект передбачає можливість надання пакету стимулів як українським, так і іноземним інвесторам зі значними інвестиціями у переробні галузі, проекти яких стимулюють зростання доданої вартості української економіки та створюють понад 150 робочих місць", - зазначила вона.

За словами Ковалів, серед пропонованих законопроектом стимулів від держави – співфінансування інфраструктури проектів (будівництво доріг та реконструкція доріг коштом держбюджету, приєднання до електромереж), податкові пільги, надання права користування земельною ділянкою в оренду за спеціальними умовами оплати й т. ін.

Розмір інвестицій

При цьому загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій в проект. Розмір інвестицій в проект має становити еквівалент не менше 30 млн євро.

Місце реалізації проекту

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, інвестпроект має реалізовуватися на території України у сферах переробної промисловості, інфраструктури та логістики, поводження з побутовими відходами, туризму, охорони здоров'я, освіти, спорту (виключення складають сфера поновлюваних джерел енергії, добувна промисловість, рослинництво і фінансова сфера).

В процесі реалізації проекту має забезпечуватись створення не менше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менше ніж на 15% вище середньої заробітної плати у відповідній галузі. Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 5 років.

Підтримка інвесторів: хронологія подій

У січні 2020 року під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі Зеленський заявив, що Україна запустить програму державної підтримки для великих інвесторів.

«Ми підготували нову програму, яка називається Investment nanny («інвестиційна няня» – УНІАН). Кожному інвестору, великої компанії, яка приведе в Україну 100 мільйонів доларів або більше, ми забезпечимо окремий контракт з державою. Саме держава буде вас захищати. У вас буде менеджер, investment nanny. Менеджер, який розмовляє п'ятьма мовами та у форматі «24/7», цей менеджер буде з вами працювати. Будь-яке питання, будь-яка проблема. У вас буде контакт з цим менеджером і не буде ніяких проблем», - сказав Зеленський.

Крім того, президент України пообіцяв на п'ять років звільнити від сплати податку на прибуток тих інвесторів, які вкладуть в покупку вітчизняних держпідприємств від 10 мільйонів доларів.

20 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками першого року своєї роботи проанонсував, що найближчим часом у парламенті буде зареєстровано законопроект про так званих "інвестиційних нянь".