Експерти пояснили, чи дешевшатиме гривня до кінця року / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Аналітики дали прогноз, яким буде курс долара в Україні до кінця 2024 року. Експерти вважають, що середній курс американської валюти становитиме 40,1 гривні, а наприкінці року - 42 гривні за долар.

Заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко під час презентації "Макропрогноз 2024-25" зазначила, що експерти з шести українських і зарубіжних аналітичних центрів зійшлися на думці, що "близько 40 гривень за долар очікується в середньому за рік і трохи вище 40 гривень за долар наприкінці року".

При цьому глава департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук зазначив, що на ринку склалася така ситуація, коли не очікується різких змін.

Відео дня

"Навряд чи ми бачитимемо різку зміну обмінного курсу за короткий проміжок часу. Поточні темпи девальвації не створюють жодних суттєвих незручностей для громадян і для бізнесу. І мені здається, що в цій частині ми рухаємося в правильному напрямку", - зазначив експерт.

\

Згідно з представленим графіком, курс долара в Україні на кінець року очікується на рівні 42 гривень за долар, а середній курс американської валюти – 40,1 грн/дол.

Курс валют в Україні - прогноз аналітиків

Аналітики інвестгрупи ICU вважають, що зниження дефіциту валюти минулого тижня стало приводом для Нацбанку дещо зміцнити офіційний обмінний курс гривні. Однак високий дефіцит валюти, ймовірно, зберігатиметься найближчими тижнями, тому курс може знову ситуативно послаблюватися залежно від рішень НБУ про інтервенції.

Вас також можуть зацікавити новини: