этот материал доступен на русском

Шмигаль попросив парламент повернути програму Кабміну на доопрацювання

10:53, 04 червня 2020
Фінанси
401 0
Ілюстрація REUTERS

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до Верховної Ради з проханням відправити на доопрацювання проект програми діяльності уряду, про що він заявив з трибуни парламенту.

Читайте такожРада розглядає звільнення та призначення міністрів (трансляція)

«Важливо не коли, а важливі зміст і якість документа. Важливо, щоб програма відповідала тим викликам, які маємо сьогодні. Важливо, щоб вона була професійно написана, а головне - виконувалась і давала результат, а не залишалася мріями на папері, як це часто бувало. Саме тому ми проситимемо народних депутатів відправити ту програму діяльності уряду, яку винесено на голосування, на доопрацювання», - сказав він.

За словами прем'єра, після цього Кабмін внесе в парламент оновлений проект програми своєї діяльності, який розроблено разом з усіма комітетами Верховної Ради.

Як зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, в умовах пандемії коронавірусу кожна країна змушена сама шукати відповідь на цей виклик.

«Нашою мотивацією в цій відповіді має стати не послужливість іноземним кредиторам і загравання з іноземними імпортерами, а безумовний захист інтересів українського громадянина, українського підприємства, українського товару і української послуги. Україні час розраховувати на себе. Драйвером української економіки повинні стати українські виробники, а не іноземні компанії. Кров'ю української економіки мають стати гроші, надруковані в Україні, а не надіслані організаціями з-за кордону. Інвесторами в українську економіку має стати український бізнес, який заслуговує найкращих нянь у світі», - сказав він.

За його словами, такий підхід не означає, що Україна свариться з іноземними партнерами.

«Навпаки - ми продовжуємо з ними конструктивний діалог. Але міжнародне партнерство повинно ґрунтуватися на принципах економічної самодостатності країни, а найнадійнішою ознакою самодостатності є експорт вітчизняних товарів і імпорт іноземної сировини. Саме такий курс на економічну самодостатність ми хотіли б бачити в програмі дій уряду в умовах кризи», - сказав він.

Наталуха зазначив, що у Кабміну Шмигаля не було достатньо часу в умовах пандемії, щоб підготувати гідний документ, тому профільний комітет рекомендує повернути програму на доопрацювання з урахуванням пропозицій, висловлених під час її обговорення.

Як повідомляв УНІАН, більша частина комітетів парламенту під час обговорення програми діяльності уряду піддали її критиці.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter