Фото УНІАН

Українські підприємства ризикують втратити свою конкурентоспроможність через податкову реформу уряду, йдеться в статті "Фінансова пандемія на східному кордоні ЄС може в кінцевому підсумку вдарити по самому серцю Європи", яка опублікована на сайті Neweurope.

"Ключові сектори економіки, які часто залежать від великих містоутворюючих підприємств, що виробляють експортно-орієнтовані товари і забезпечують стабільний приплив валютної виручки в країну, ризикують втратити конкурентоспроможність у разі введення нових податків", - йдеться в статті.

Відзначається, що в той час, як європейські країни підтримують свої підприємства, постраждалі під час коронакризи, Україна вирішила посилити податковий тиск на бізнес.

Відео дня

Крім цього, після того, як уряд не надав істотної підтримки бізнесу під час пандемії, посилення податкового тиску може ще сильніше розлютити населення, бо багато жителів країни ризикують залишитися без роботи.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України на засіданні 12 травня схвалив законопроект, яким вносяться зміни до Податкового кодексу для збалансування державного бюджету.

Документом пропонується підвищити ставки податків, зокрема, плати за використання води і лісів, екологічного податку, рентних платежів і акцизу на алкоголь і ряд інших податків.

Згідно з думкою експертів, ініціативи влади України щодо збільшення податкового навантаження на економіку суперечать заявленим планам щодо прискорення економічного зростання.

Як зазначив експерт Володимир Фесенко, бажання влади сьогодні поповнити держбюджет завдяки збільшенню податків у майбутньому може негативно позначитися на всій економіці країни.

За його словами, між українським бізнесом і Урядом повинен бути проведений конструктивний діалог, щоб знайти оптимальну величину податкового навантаження.