этот материал доступен на русском

Держуправління справами під приводом боротьби з COVID-19 вимагає у Кабміну більше грошей на VIP-лікарні для чиновників

20:42, 26 травня 2020
Фінанси
2160 0
Річний бюджет ДУС на 2020 рік складає понад 2,05 мільярди гривень / УНІАН

Державне управління справами звернулося до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням виділити медичним закладам для топ-чиновників, зокрема і відомій лікарні «Феофанія», додаткові 23,4 мільйона гривень на протидію поширенню коронавірусу, попри власний бюджет у 2 мільярди гривень.

Про це йдеться у відповідному листі ДУС, передає StateWatch.

«Просимо доручити Міністерству фінансів України разом із заінтересованими органами розглянути зазначені пропозиції щодо виділення додаткового фінансування з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками за бюджетною програмою ДУС «Надання медичних послуг медичними закладами» на загальну суму 23,4 мільйона гривень», - йдеться у повідомленні.

Читайте такожЄвропарламент схвалив виділення Україні 1,2 мільярда євро позики для подолання наслідків коронавірусу

Окрім «Феофанії» мова йде про Поліклініку №2, Науково-практичний центр профілактичної та медичної медицини та Центр превентивної медицини, які також в управлінні ДУС.

Виявляється, що перші медзаклади країни так само як і лікарні в регіонах не мають достатньої кількості костюмів біозахисту, респіраторів, захисних окулярів та масок.

Зокрема, 637 тисяч гривень необхідні для закупівлі предметів та інвентарю для медичних потреб, 12 мільйонів 845 тисяч для закупівлі медикаментів, 9 мільйонів для закупівлі нового медичного обладнання та 174 тисячі для ремонту медичного обладнання тощо.

В обґрунтуванні свого запиту на кошти з фонду у ДУС зазначили, що вони відповідають за епідемічне та санітарне благополуччя Президента України, РНБО, ВРУ, КМУ та інших органів та служб влади найвищих рівнів.

Також в Держуправлінні наголосили, що окрім топ-чиновників у відомчих медзакладах обслуговують і «інші категорії населення».

Варто зауважити, що річний бюджет ДУС на 2020 рік складає понад 2,05 мільярди гривень.

Як повідомляв УНІАН, народні депутати звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра охорони здоров'я Максима Степанова з пропозицією прозвітувати про виплату медичним працівникам доплат у розмірі до 300% заробітної плати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter