Не всі медики, що працюють з хворими на коронавірус, отирмали обіцяні надбавки /  УНІАН

Народні депутати звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра охорони здоров'я Максима Степанова з пропозицією прозвітувати про виплату медичним працівникам доплат у розмірі до 300% заробітної плати.

Відповідне звернення до прем'єра і міністра охорони здоров'я оприлюднила у Facebook заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Зазначається, що до депутатів звертаються медичні працівники, які обслуговують пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, і які не отримали відповідну доплату.

Відео дня

Читайте такожСтепанов переконує, що у стаціонарах хворих на COVID-19 лікують коштом держави

У цьому зв'язку депутати просять Шмигаля і Степанова відповісти на ряд запитань з врахуванням необхідності невідкладного вирішення питання виплати 300% доплат.

Зокрема, йдеться про кількість в розрізі областей медпрацівників, які мали право отримати 300% доплату за березень, кількість та перелік лікарень і медпрацівників, які мають право отримати 300% доплату за березень станом на 15 травня і кількість медпрацівників, які отримали цю доплату.

Також депутати хочуть дізнатися, який розмір 300% доплати в розрізі кожної лікарні та області окремо у березні, кількість та перелік лікарень і медпрацівників, які мають право отримати доплату за квітень і коли медпрацівники отримають доплату за квітень.

Крім того, депутати звертаються за поясненням, чому рішення уряду від 24 квітня щодо 300% доплат застосовується з 1 квітня, а не 1 березня, а також чому рішення уряду було прийняте 24 квітня, а не до 9 квітня, як це було передбачено нормою відповідного закону, що був ухвалений 30 березня.

Під відповідним зверненням підписалися понад 60 депутатів.

Як повідомляв УНІАН, 13 квітня Верховна Рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2020 рік, необхідні для боротьби з COVID-19.

14 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що кошти з Фонду боротьби з COVID-19 підуть на доплати медпрацівникам, придбання медичного обладнання та медпрепаратів, які використовуються для лікування хворих на COVID-19.

24 квітня Кабінет міністрів затвердив рішення про доплати медикам, які лікують хворих на COVID-19, у розмірі до 300% заробітної плати.

6 травня на засіданні уряду у відповідь на звинувачення в тому, що багато медпрацівників не отримали обіцяні владою доплати Степанов заявив, що проблема виникла через дії обласної влади. За його словами, на місця було спрямовано медичну субвенцію за березень у розмірі 905 млн грн. При цьому підвищені оклади необхідно було виплатити 5 тис. 435 медикам, задіяним у боротьбі з COVID-19, - на це необхідно 181,661 млн грн. Тобто, за словами міністра, коштів вистачало, проте місцева влада почала шукати приводи, щоб ці гроші не виплачувати, і чиновники почали користуватися наказом Мінсоцполітики від 2003 року, якою передбачено доплати за фактично відпрацьований час.

6 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що голови облдержадміністрацій можуть бути позбавлені зарплат чи посад, якщо у підпорядкованих їм областях медики не отримають надбавки за роботу з хворими на COVID-19.

18 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що 14 областей повністю виплатили надбавки до заробітної плати за березень лікарям, які працювали з хворими на COVID-19, решта областей розрахуються найближчими днями.

19 травня міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов заявив, що наразі майже всі області виплатили за березень 300% надбавки медикам, які борються з COVID-19.