этот материал доступен на русском

Кабмін спростив реєстрацію об'єктів будівництва

15:22, 16 квітня 2019
Різне
307 0
Ілюстрація REUTERS

Уряд скоротив час реєстрації декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації до 1 дня замість 10 завдяки створенню електронного кабінету забудовника.

Читайте такожВ Україні хочуть підвищити надійність проектування висоток

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, тепер цю процедуру можна зробити через зручний онлайн-кабінет.

За його словами, це сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом "Отримання дозволів на будівництво".

"Сьогодні реєстрація декларації про готовність будівельного об'єкта до експлуатації здійснюється протягом 10 робочих днів з дня її подання. Відповідною постановою Кабінету міністрів вводиться електронний кабінет забудовника, завдяки якому вже найближчим часом це можна буде зробити лише за 1 день шляхом подання декларації онлайн. Це не лише скоротить час на оформлення документа, а й мінімізує будь-які корупційні прояви та вплив чиновництва на ухвалення рішень", - написав він, додавши, що порядок функціонування електронного кабінету буде розроблено Мінрегіоном.

Крім того, Парцхаладзе зазначив, що завдяки цим та іншим дерегуляційним змінам в будівельній галузі Україна зможе піднятися в рейтингу Doing Business за показником "Отримання дозволів на будівництво".

"Зараз Україна - один із лідерів за темпами зростання в Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна посідає 71-е місце. А за показником "Отримання дозволів на будівництво" за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-е місце. За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько 600 мільйонів доларів до економіки країни",- зазначив він.

Довідка УНІАН. Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання кредиту, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter