Ілюстрація REUTERS

Уряд скоротив час реєстрації декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації до 1 дня замість 10 завдяки створенню електронного кабінету забудовника.

Читайте такожВ Україні хочуть підвищити надійність проектування висоток

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, тепер цю процедуру можна зробити через зручний онлайн-кабінет.

Відео дня

За його словами, це сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом "Отримання дозволів на будівництво".

"Сьогодні реєстрація декларації про готовність будівельного об'єкта до експлуатації здійснюється протягом 10 робочих днів з дня її подання. Відповідною постановою Кабінету міністрів вводиться електронний кабінет забудовника, завдяки якому вже найближчим часом це можна буде зробити лише за 1 день шляхом подання декларації онлайн. Це не лише скоротить час на оформлення документа, а й мінімізує будь-які корупційні прояви та вплив чиновництва на ухвалення рішень", - написав він, додавши, що порядок функціонування електронного кабінету буде розроблено Мінрегіоном.

Крім того, Парцхаладзе зазначив, що завдяки цим та іншим дерегуляційним змінам в будівельній галузі Україна зможе піднятися в рейтингу Doing Business за показником "Отримання дозволів на будівництво".

"Зараз Україна - один із лідерів за темпами зростання в Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна посідає 71-е місце. А за показником "Отримання дозволів на будівництво" за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-е місце. За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько 600 мільйонів доларів до економіки країни",- зазначив він.

Довідка УНІАН. Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання кредиту, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.