
Українці складають відносну більшість серед громадян третіх країн, яким відмовляють у в'їзді до Євросоюзу, при цьому більшість відмов припадає на Польщу.
Про це повідомляє ZN.ua з посиланням на експертів "Європи без бар'єрів" Катерину Кульчицьку іта Павла Кравчука.
"Кількість відмов у 2019 році становила понад 70 тисяч, що складає 30% всіх відмов на зовнішніх кордонах ЄС. При цьому з року в рік кількість українців, які не змогли потрапити в Шенген, теж зростає", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що найчастіше українці не змогли в'їхати через автомобільні та пішохідні пункти пропуску до Польщі. У 2019 році українцям відмовили на польському кордоні 57,5 тисячі разів, що на 25% більше, ніж у 2018-му.
"До найпоширеніших причин відмов відносяться неможливість документально підтвердити причину та мету поїздки до ЄС (37 тисяч осіб), а також відсутність достатніх коштів для перебування або повернення до України (14,7 тисячі осіб)", - підкреслює видання.
Понад сім тисяч мандрівників вже вичерпали ліміт безвізового перебування у ЄС (90 днів впродовж 180 днів), а стосовно шести тисяч осіб спрацювало попередження Шенгенської інформаційної системи через попередні порушення міграційного законодавства в ЄС. Лише незначна кількість осіб намагався проїхати до країн Євросоюзу з підробленими паспортами, візами чи дозволами на проживання.
Автори зазначають, що при 13,5 мільйона в'їздів наших співвітчизників до ЄС через сухопутний кордон у 2019 році ці відмови залишаються частками відсотка.
"Крім того, слід враховувати, що після початку безвізового режиму з ЄС у 2017 році та зменшення кількості виданих українцям шенгенських віз більше ніж на мільйон, всі відмови, раніше видавалися в консульствах країн ЄС, "переїхали" на кордон. Що знову ж робить зростання цілком очікуваним", - резюмують експерти.