60% українських громадян не користуються грошима, які заробили в Україні / фото ua.depositphotos.com

Серед українців, що проживають у Польщі, 60% громадян не користувалися грошима, заробленими в Україні протягом останнього року.

Як свідчать результати опитування аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, здійсненого на запит НБУ, 27% мали власні заощадження, які витрачали у Польщі, 10% користувалися грошима родини, а 3% мали віддалену роботу в Україні. Опитування проводилося протягом березня – травня цього року, участь в якому взяли 1315 українців, що влаштовувалися на роботу у Польщі через агенцію.

Тих, хто протягом останніх 12 місяців, користувався грошима, заробленими в Україні, — 40%. Серед них 53% кажуть, що сума їхніх щомісячних витрат змінилася, 47% не змінили свої витрати.

Відео дня

"Серед тих, хто змінив суму витрат у Польщі, 20% кажуть, що це пов’язано з появою роботи у Польщі. 15% зізналися, що закінчилися гроші, зароблені в України. 4% втратили віддалену роботу в Україні та 4% сказали, що родичі припинили підтримку. Найбільше тих, хто не вказує причину – 57%", - йдеться у дослідженні.

В опитуванні респондентам також задавали питання щодо їхнього статусу на момент працевлаштування в Польщі. Так, 38% вже працювали за наймом у країні, 18% тимчасово не працювали, але шукали роботу, 9% – студенти або учні, 3% працювали віддалено, 2% вели домашнє господарство, 26% мали інший статус.

В агенції звертають увагу на той факт, що 60% українських громадян не користуються грошима, які заробили в Україні. Це, ймовірно, свідчить про те, вони вже пристосувалися до життя у Польщі і на тлі продовження програми захисту біженців поки що не планують повертатися.

Українці в Польщі – останні новини

У Польщі з 1 вересня 2024 року всіх українських дітей-біженців зобов’яжуть піти до місцевих шкіл. За словами представниці Міносвіти Польщі, після міжурядових консультацій з українськими колегами стало відомо, що в Польщі 50-60 тисяч українських дітей не охоплені польською системою освіти. 

Кожен десятий бізнес у Польщі відкриває громадянин України: за підсумками 2023 року українці відкрили у Польщі 30 325 нових компаній. 

Вас також можуть зацікавити новини: