Програма передбачає боротьбу з тіньовим ринком спирту / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, прийнята на засіданні уряду постанова передбачає вдосконалення державної політики щодо розвитку галузі, боротьбу з тіньовим ринком спирту, частка якого в Україні становить 50%, формування умов для конкурентного ринку тощо.

Читайте такожКабмін хоче залишити під контролем держави десяту частину держкомпаній

Що має змінитися

Серед основних завдань програми - врегулювання законодавства щодо обліку спирту з використанням лічильників виробленої продукції, підтримка малих підприємств-виробників дистилятів і встановлення вимог до них, захист географічних назв спиртних напоїв, приватизація заводів державного підприємства "Укрспирт" та інших об'єктів спиртової та лікеро-горілчаної галузі й т.ін.

Очікується, що реалізація програми дозволить збільшити обсяги виробництва і реалізації: харчового етилового спирту на 20%, спирту етилового денатурованого для технічних потреб - на 20%, біоетанолу - на 10%, дистилятів і спиртних напоїв - на 15%.

Також очікується скорочення тіньового ринку спирту і створення 500 робочих місць.

Відзначається, що ці кроки дозволять залучити інвестиції в модернізацію спиртової галузі та сприятимуть збільшенню експортного потенціалу України.

Хронологія подій

  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла закон про лібералізацію у сфері виробництва спирту і скасування державної монополії на спиртову галузь.
  • Монополістом у спиртовій галузі України було державне підприємство "Укрспирт", створене на базі однойменного концерну у 2010 році. Уряд почав приватизацію "Укрспирту", яку планує завершити до 1 липня 2021 року. На продаж буде виставлено 41 завод підприємства.
  • У січні Фонд державного майна України оприлюднив перелік об'єктів великої приватизації на 2020 рік. До списку увійшли 11 підприємств енергетичної сфери.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram