У Кабміні знайшли заміну дорогому газу - пропонують палити торфом

18:09, 17 жовтня 2017
Нерухомість
931 0

Міненерговугілля розглядає торф як альтернативу дорогому газу для споживачів бюджетної сфери.

Ілюстрація REUTERS

Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглядає торф як альтернативне паливо дорогому природному газу для споживачів бюджетної сфери. Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський.

Читайте такожСкільки коштуватиме газ для населення: Кабмін ще не домовився з МВФ про формулу ціни

«Альтернативою для забезпечення газом може бути торфовидобувна промисловість ... Для того, щоб замістити одну тисячу кубічних метрів природного газу достатньо 3,5 тонни торфу, який успішно видобувається», - сказав він, додавши, що торф є недорогим і доступним паливом для бюджетної сфери.

«Ціна за одну тисячу кубічних метрів газу становить 7 тис. грн, а одна тонна торфу дешевша за 900 грн», - повідомив Белявський, додавши, що витрати на використання торфу будуть удвічі нижчими за вартість газу.

За його словами, активне використання торфу дасть змогу відродити в Україні видобуток торфу і виробництво з нього паливних брикетів.

Читайте такожУкраїна вже закачала на зиму 16,8 мільярда кубів газу

«Загалом в Україні залишилося 7 з 30 торфозаводів, які були ще в 90-х роках. За 27 років обсяги видобутку скоротилися в 10 разів, а виробництва брикетів у 5 разів ... Ще десять років тому Україна давала мільйон тонн торфобрикетів і 2 мільйони тонн сільськогосподарського торфу, то нинішнього року план з видобутку становить 453 тис. тонн, а з виробництва - 188 тис. тонн брикетів, що відповідає рівню 2010 року», - заявив радник міністра.

За даними міністерства, торф видобувається в північних регіонах України - Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. При цьому, лідером є Волинська область, на яку припадає 30% від видобутку по всій Україні.

Як повідомляв УНІАН, Україна в 2016 році скоротила споживання природного газу порівняно з 2015 роком на 4% - до 30,3 млрд куб. м.

У січні-вересні 2017 року споживання газу скоротилося на 0,5% - до 19 млрд куб. м, порівняно зі споживанням за аналогічний період 2016 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter