Raspberry Pi може працювати з DNS, DHCP та веб-сервером як звичайний роутер / фото The Verge

Ентузіаст Джей Дошер створив кастомізований комп'ютер на базі Raspberry Pi, що позиціюється як кібердека, яка може знадобиться людству в разі настання кінця світу.

Читайте такожНазвано найбезпечніші країни у разі апокаліпсису, викликаного світовою епідемією

Про це повідомляє портал ITC.ua.

Відео дня

"Завдяки міцному водонепроникному корпусу, ретро-перемикачам та компактній механічній ортолфнейній клавіатурі він виглядає як пристрій, створений для апокаліпсису", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що апарат під назвою Raspberry Pi Recovery Kit є проектом ентузіаста Джея Дошера (Jay Doscher), який ділиться своїми роботами на Back7.co. Кілька років тому він створив ранню версію свого комп'ютера на випадок кінця світу, а тепер надав йому відповідний зовнішній вигляд. Нова версія пристрою розміщена в захищеному від води корпусі для камери Pelican, а деталі, що використовуються для фіксації різних компонентів, надруковані на 3D-принтері", - йдеться в повідомленні.

"Raspberry Pi Recovery Kit складається з 7-дюймового сенсорного дисплея, батареї, клавіатури 5z6p Plaid та 5-портового мережевого комутатора Netgear. Все це працює на базі одноплатного комп'ютера Raspberry Pi 4. Для даного пристрою навіть передбачена спеціальна картонна коробка, обклеєна зсередини фольгою – ідеальний варіант для параноїків, які турбуються про електромагнітні імпульси, здатні вивести з ладу будь-яку електроніку", - інформує видання.

Raspberry Pi Recovery Kit відноситься до типу пристроїв, відомих як "кібердеки". Вони названі на честь комп'ютерів, використаних у фантастичному романі Вільяма Гібсона "Нейромант".

Джей Дошер стверджує, що його кібердека не лише виглядає, але й працює відповідно. Вбудовані перемикачі для кожного з компонентів дозволяють економити електроенергію, наприклад, в аварійній ситуації, тоді як комутатор продовжує працювати, перетворюючи комп'ютер на переносне мережеве ядро у разі пошкодження інфраструктури. Raspberry Pi може працювати з DNS, DHCP та веб-сервером як звичайний роутер.

Як повідомляв УНІАН, раніше програміст Вірджил Дюпра представив операційну систему Collapse OS, яка позиціонується як система, що може знадобиться людству в разі настання кінця світу.

фото The Verge
фото The Verge
фото The Verge